Czy to będzie hit tegorocznych wakacji? Egzotyka bez paszportu i bez testów

Turcja to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na wakacyjny urlop. Zachęcają do tego niskie ceny, ale także świetna pogoda. Od początku czerwca jest jeszcze jeden powód – brak ograniczeń wjazdowych dotyczących Covid.

Do końca maja osoby podróżujące do Turcji były zobowiązane do wypełnienia internetowego formularza lokalizacyjnego. Żeby wjechać do kraju, potrzebne było zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu PCR lub antygenowego.

Zmiany zasad wjazdu do Turcji

31 maja został opublikowany dokument zmieniający zasady wjazdu do kraju. Od 1 czerwca 2022 roku, przy wjeździe do Turcji, zniesiono obowiązek posiadania wyników testów PCR lub testów antygenowych.

Nie jest już też konieczne wypełnianie formularza lokalizacyjnego, co oznacza powrót do zasad podróżowania sprzed pandemii.

Turcja bez paszportu

Warto też przypomnieć, że już od 19 kwietnia Polacy nie potrzebują już paszportu, by przekroczyć granice Turcji! Wystarczy tylko ważny dowód osobisty.

Od dnia 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy przybywający do Turcji w celach turystycznych i tranzytowych, są zwolnieni z obowiązku wizowego i mogą przekraczać granicę na podstawie polskiego dowodu osobistego, w tym mogą przebywać w Turcji nie dłużej niż 90 dni w okresie 180 dni.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze