Czy paszport covidowy rozrusza turystykę? Unia rozważa także dofinansowanie testów na Covid-19!

Jedną z branż, która ucierpiała podczas epidemii koronawirusa jest turystyka. Wraz ze zwiększającą się liczbą zaszczepionych osób powstawały pomysły dotyczące tzw. paszportów covidowych. Czy pozwolą one na odbudowę branży? Czy sprawią że turyści powrócą także do Polski?

Według wiceministra ds. turystyki Andrzeja Gut-Mostowego, ten dokument bardzo pomoże polskiej turystyce.

Czekamy na rozwiązanie europejskie roboczo nazywane paszportem covidowym, choć lepszą nazwą jest wzajemne uznawanie szczepień i informacji, które pozwalają na podróżowanie. Taką dyskusję na szczeblu europejskim rozpoczną minister turystyki Grecji Harry Theocharis. W naszym przekonaniu jest to najlepszy tryb działania, aby ogólnoeuropejskie przepisy i dokument elektroniczny pozwalał na podróżowanie.

Zdaniem ministra dokument bardzo ułatwi podróżowanie do Polski:

Ten dokument ma być gotowy 15 czerwca, dlatego liczymy, że od drugiej połowy czerwca turystyka powinna na skalę europejską bardzo się ożywić i czekamy na to.

Najciekawszą informację, którą podzielił się minister Gut-Mostowy zostawiamy na koniec. Według niego trwają prace nad rozwiązaniami ogólnoeuropejskimi, aby dofinansowywać turystom wykonywanie testów. Przekonywał, że takie rozwiązania są postulowane przez wiele i apelowała o nie również polska branża turystyczna:

Uważamy, że to mogłoby być słuszne rozwiązanie.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze