Część pracowników PLL LOT jednak strajkuje. Czy loty będą odwołane?

Zapowiadany na dzisiaj, czyli 18 października, strajk jednak się odbywa. Mimo, że przewoźnik uważa, że jest nielegalny. I tak dziś od rano część pracowników LOT-u protestuje! Na razie żaden rejs nie został odwołany.

Doszło do strajku w LOT

Strajk rozpoczął się o 5:00 rano. Przypomnijmy, że związki zawodowe chcą przywrócenia do pracy, zwolnionej dyscyplinarnie, przewodniczącej związków Moniki Żelazik. Drugim powodem protestu jest – jak to określają strajkujący – pozorność działań w kwestii rozwiązania sporu zbiorowego. Domagają się przywrócenia regulaminu wynagradzania z 2010 roku.

Sami związkowcy ostrzegali przed jego rozpoczęciem, że można mówić o odwołaniu co najmniej 40 rejsów. Jednak przedstawiciele PLL LOT zapewniali w środę, że nie zostanie odwołany żaden rejs. Dziennikarz RMF24 Michał Dobrołowicz relacjonuje z lotniska, że rzeczywiście na razie żadnych opóźnień ani odwołań lotów nie ma.

Przewoźnik jednak uznaje strajk za nielegalny i zaznacza, że jego uczestnicy będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u powiedział:

Na bieżąco przewoźnik będzie się dowiadywał, ile osób zdecyduje się w sposób anarchistyczny powstrzymywać dzisiaj od pracy. Nic na niebie i ziemi nie wskazuje na to, żeby skala tego protestu w jakikolwiek sposób wpłynęła na nasze operacje. Żeby ta pikieta kilkudziesięcioosobowa, która ma tutaj miejsce, przerodziła się w jakiś operacyjny problem dla nas, problem z realizowaniem rejsów.

Będziemy śledzić sytuację i informować Cię na bieżąco.

Kolejny strajk w PLL LOT. Co to oznacza dla Ciebie?

 

1 KOMENTARZ
  1. Jeśli loty będą odwołane, to nie ma co się patyczkować, tylko walczyć o odszkodowanie – samodzielnie albo zatrudniając do tego odpowiednią firmę. Przecież zwykli ludzie nie powinni na tym cierpieć, chcą wyjechać na wakacje, odpocząć, a tu takie psikusy :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here