Cypr znosi wszystkie restrykcje wjazdowe!

Świetna wiadomość dla wszystkich planujących urlop na Cyprze. Już od 1 czerwca kraj znosi wszystkie restrykcje wjazdowe.

Co to oznacza w praktyce?

Już od środy 1 czerwca wszyscy podróżni przybywający na Cypr samolotem lub drogą morską nie muszą wykonywać testów na obecność koronawirusa. Najważniejsza informacja to fakt, że dotyczy to także niezaszczepionych.

Jakie dokumenty potrzebne, by wjechać na Cypr?

Nowe regulacje oznaczają powrót do stanu sprzed pandemii, tzn. do wjazdu na teren Republiki Cypryjskiej wystarcza jedynie dokument tożsamości (w przypadku obywateli RP: paszport lub dowód osobisty) i nie ma już potrzeby przedstawiania żadnych innych zaświadczeń (świadectwo szczepienia lub przejścia choroby, wynik testu na obecność koronawirusa).

Co z maseczkami?

Na Cyprze zniesiono już prawie wszystkie restrykcje epidemiczne. Od 1 czerwca noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, gdzie gromadzi się dużo ludzi, jest wyłącznie zalecane. Pozostał jednak obowiązek noszenia maseczek w placówkach ochrony zdrowia i środkach transportu lotniczego. Zatem podróżując na Cypr samolotem, musisz posiadać maseczkę. Co do terminali lotniskowych — tam maseczki nie będą obowiązywać, chyba że ministerstwo zaliczy je do miejsc podwyższonego ryzyka.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze