Cypr łagodzi zasady wjazdu dla Polaków!

Zgodnie z decyzją władz Republiki Cypryjskiej, od 3 czerwca 2021 Polska została przeniesiona do tzw. kategorii pomarańczowej. Dla turystów z Polski oznacza to, że nie trzeba już wykonywać testu na lotnisku po przylocie na Cypr.

Warunkim wejścia na pokład samolotu lecącego na Cypr dalej pozostaje okazanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Nadal trzeba także wypełnić w ciągu 24 godzin przed wylotem specjalny formularz na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy.

Jak czytamy w komunikacje z ambasady:

Rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie także prawo do przeprowadzania bezpłatnych wyrywkowych testów na losowo wybranych pasażerach.

Zaszczepieni bez testów!

Wszyscy podróżni niezależnie od narodowości i kraju z którego przylatują, jeśli posiadają świadectwo ukończenia szczepienia przeciwko Covid-19 wydane w jednym z krajów członkowskich UE są zwolnieni z przestawiania negatywnego wyniku testu PCR i z przechodzenia kwarantanny.

Sytuacja epidemiczna na Cyprze

Sytuacja epidemiczna w Republice Cypryjskiej uległa zdecydowanej poprawie. Czynne są hotele, restauracje i inne obiekty gastronomiczne, wszystkie punkty handlowe i usługowe oraz muzea, zabytki i inne atrakcje turystyczne. Otwarte są plaże i szlaki piesze w górach. Do 10 czerwca obowiązuje też godzina policyjna od 1:00 do 5:00.

Utrzymany zostaje obowiązek posiadania przez wszystkie osoby powyżej 12 roku życia tzw. Safepass, który stanowi warunek skorzystania z niektórych usług w zamkniętych miejscach, gdzie gromadzi się duża liczba osób (np. kościołach, salach konferencyjnych, salach weselnych, miejscach imprez, centrach handlowych, siłowniach i innych zamkniętych obiektach sportowych, kasynach itp.). W przypadku turystów rolę Safepass pełni Cyprus Flight Pass (w wersji papierowej lub elektronicznej).

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze