Chcesz tam lecieć? Załóż maskę! Nowe przepisy na włoskiej wyspie

Obowiązek noszenia maseczki zakrywającej nos i usta wprowadzono właśnie na włoskiej wyspie. Sycylia zmaga się ze wzrostem liczby zachorowań na Covid-19.

Po krótkim okresie normalizacji sytuacji epidemiologicznej na największej włoskiej wyspie znowu pojawiła się konieczność wprowadzenia nakazu noszenia maseczek. Cała Sycylia została oznaczona jako żółta strefa, co wiąże się bezpośrednio z przekroczeniem limitu łóżek w szpitalach przez pacjentów zarażonych koronawirusem.

Nowe przepisy sanitarne

Sycylia jest najsłabiej zaszczepionym regionem we Włoszech. Tym samym liczba chorych również jest tam najwyższa w kraju.  Do tej pory obowiązywały tam takie same przepisy sanitarne jak w pozostałych rejonach. Od poniedziałku jednak zostały one zaostrzone i obejmują nakaz noszenia maseczek ochronnych także na zewnątrz (do tej pory należało zakrywać twarz w pomieszczeniach zamkniętych: muzeach czy innych miejscach publicznych) oraz ograniczają liczbę osób mogących siedzieć przy jednym stoliku w restauracji do czterech.

Nie tylko Sycylia. Zmiany w całych Włoszech

Inne zmiany wprowadzone wczoraj we Włoszech obowiązują jednak nie tylko na Sycylii, ale również na terenie całego kraju. Co takiego się zmieni? Rozszerzony został wymóg posiadania przepustki covidowej: Green Pass świadczący o zaszczepieniu się trzeba okazać przed wejściem do samolotu, pociągu czy autobusu. Do tej pory wymóg ten obowiązywał jedynie w restauracjach, muzeach, zabytkach czy siłowniach i basenach. 

Turaj znajdziesz tanie loty do Włoch

Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,161ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze