Byłeś w Chinach? Ten kraj nie wpuści Cię przez koronowirusa

Z powodu epidemii koronawirusa w Chinach, władze Izraela podjęły decyzję o zakazie wjazdu dla osób, które w ostatnim czasie odbyły podróż do Chin.

Izrael zdecydował się na działania w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa swoich obywateli, a ich celem jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Co konkretnie będzie się działo? 3 lutego 2020 roku od godziny 12:00 czasu lokalnego rząd Izraela wdrożył środki mające na celu utrzymanie Izraela jako państwa wolnego od koronawirusa. Środki te pozostaną w mocy do odwołania. Wszyscy pasażerowie, którzy odwiedzili Chiny w czasie 14 dni przed wylotem do Izraela, nie będą wpuszczeni do tego kraju. Jeżeli pasażerowie przybędą do Izraela nie spełniając powyższego warunku, linie lotnicze będą zobowiązane do zabrania pasażerów do kraju pochodzenia lub wylotu.

Podczas procedury odprawy na lotnisku odlotu pasażerowie będą pytani o poprzednie podróże, a informacja ta zostanie zweryfikowana przez urząd imigracyjny na lotnisku odlotu i przylotu. Jeśli przypadkiem spełniasz powyższe kryteria powinieneś anulować  bądź zmodyfikować swoją podróż, by ominąć Izrael.

Wspomniane powyżej regulacje nie dotyczą osób podróżujących z paszportem izraelskim bądź będącymi obywatelami tego państwa. Pasażerowie ci będą mogli wjechać do Izraela i otrzymają odpowiednie instrukcje po przylocie od władz państwowych.

Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,197ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze