Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do OsakiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3759Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3961Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 4228Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 4902Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 8273Wybierz

Treść główna

Ciekawostki o Osace

Znajdź nas w social mediach

Odwiedzając Japonię koniecznie należy poświęcić kilka dni na to, by zobaczyć Osakę. Jest to miasto niesamowite i oryginalne nawet biorąc pod uwagę dalekowschodnią specyfikę. Jest to trzecie co do wielkości miasto Japonii, które wchodzi w skład megalopolis Keihanshin zamieszkanego przez ok. 18 mln ludzi.

Ciekawostki

 • Muzea
  Muzeum Sztuki Orientalnej, Muzeum Nauki, Narodowe Muzeum Sztuki, Muzeum Historyczne Miasta Osaki, Muzeum Morskie Osaki, Muzeum Wina i Muzeum Piwa, Muzeum Suntory/li>
 • Atrakcje turystyczne
  Zamek Osaka, Kaiyukan, Świątynia buddyjska Shitennoji, Amerikamura, Tsutenkaku, Wyspa Tempo-zan
 • Wcześniejsza nazwa
  Niniwa, zmieniona w okresie restauracji Meiji (połowa XIX wieku)
 • Przydomek
  Wenecja Wschodu ze względu na ogromną liczbę sztucznych wysp i kanałów między nimi
 • Naj...
  W oceanarium Kaiyukan w Osace znajduje się największy basen na świecie o pojemności ok. 5,4 tyś ton wody, w pobliżu Osaki odbyła się pierwsza w Azji wystawa EXPO w 1970 roku, Osaka to najbardziej proekologiczne miasto w Japonii, charakterystycznymi elementami Osaki są podziemne miasta nastawione przede wszystkim na handel i rozrywkę oraz wielopiętrowe autostrady, Osaka współpracuje na zasadach miasta partnerskiego z 9 ośrodkami na 5 kontynentach, Osaka to trzecie co do wielkości miasto Japonii

Miasto położona jest w delcie rzeki Yodo oraz na szeregu sztucznych wysp, których budowę rozpoczęto już w średniowieczu. Obecnie nadal duża cześć miasta leży a skrawkach lądu pomiędzy słodką i słoną wodą, wśród licznych kanałów – stąd pochodzi więc jeden z przydomków miasta, które przez Europejczyków ochrzczone zostało mianem "Wenecja Wschodu" właśnie ze względu na ta niesamowita zabudowę i wszechobecną wodę.

Najstarsza świątynie w Osace to  buddyjska Shitennoji, wzniesiona w 593 roku i aktywnie funkcjonująca po dziś dzień. Przybywają tutaj liczni pielgrzymi i turyści zarówno z całej Japonii jak i ze świata.

Historia Osaki sięga bardzo daleko wstecz, jednak w dawnych dokumentach figuruje poda nazwą Niniwa i pod taką nazwą jej istnienie odnotowują nawet dokumenty w starożytności, następnie w XIX wieku po odzyskaniu władzy przez rodzinę cesarską nazwa została zmieniona na zachowane do dziś określenie – Osaka.

Osaka współpracuje na zasadach miasta partnerskiego z 9 ośrodkami na 5 kontynentach.

Miasto w przeciwieństwie do innych aglomeracji w Japonii ma jedynie dwie dzielnice centralne (Umeda i Namba) zamiast licznych lokalnych centrów wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach. Obraz tego miasta nie byłby kompletny bez wspomnienia o dwóch ważnych elementach, które stawiają Osakę na wyjątkowej pozycji wśród miast Japonii – pierwszym z nich są wielopasmowe, wielopiętrowe autostrady, które potrafią osiągać wysokość nawet kilkudziesięciu metrów (wysokość 10 i więcej pięter) i tworzyć kilkupiętrowe skrzyżowania. Drugi to ogromne podziemne centra handlowe, tak naprawdę to podziemne miasto, z placami, skrzyżowaniami, nawet fontannami i sztucznymi kwiatami. Momentami jest tutaj nawet przyjemniej niż na powierzchni – namalowane błękitne niebo pełne pierzastych obłoków, klimatyzowane powietrze pozbawione smogu i żaru nieodzownego na prawdziwych ulicach i dyskretny urok muzyki sączącej się z kawiarenek

Jest to najbardziej proekologiczne miasto w wysoko rozwiniętej i bardzo zurbanizowanej Japonii, od  II poł. XX w. dużą wagę zaczęto przywiązywać w Osace do stanu środowiska naturalnego inicjując odgórnie różne proekologiczne przedsięwzięcia oraz ograniczając emisję gazów, zakładając parki i stosując odnawialne źródła energii i recykling odpadów. Również obecnie władze miejskie starają się by ich miasto w jak najmniejszym stopniu przyczyniało się do niszczenia naszej planety. Akcje uświadamiające i prospołeczne kampanie dotyczące ekologii są tu na porządku dziennym, a obywatele chętnie angażują się w różnorodne pozytywne projekty tego typu.

Bryła Zamku w Osace wzniesiona w XVI w. przez Tayotomi Hideyoshiego na ruinach dawnej świątyni buddyjskiej Ishiyama Honganji góruje nad miastem, jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miejscowej architektury, wizytówką miasta i jedynym z kilku ważnych zabytków jakimi może poszczycić się miasto. Jego gruntowna renowacja zakończyła się dopiero w 1997 roku.

W 1970 roku w pobliskiej miejscowości Suita odbyła się pierwsza na terenie Azji światowa wystawa Expo gromadząc łącznie ponad 65 mln zwiedzających co przyczyniło się do turystycznej promocji samej Osaki jak i całej Japonii. W 2002 roku natomiast odbywały się tu również niektóre mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

W oceanarium Kaiyukan znajduje się największy basen na świecie o pojemności ok. 5,4 tyś ton wody, w niniejszym parku wodnym w ogóle można zobaczyć również w sumie ponad 35 tyś zwierząt.

W Osace znajdują się również interesujące muzea m.in: Muzeum Sztuki Orientalnej, Muzeum Nauki, Narodowe Muzeum Sztuki, Muzeum Historyczne Miasta Osaki, Muzeum Morskie Osaki, Muzeum Wina i Muzeum Piwa, Muzeum Suntory.

Chcesz zwiedzić Osakę? teraz w odpowiedzi na twoje potrzeby proponujemy Ci tanie bilety lotnicze do Osaki? Nie zastanawiaj się dłużej tanie loty do Osaki są w Twoim zasięgu! Rezerwuj bilety lotnicze z portalem Tanie-loty.com.pl gdzie nowoczesna wyszukiwarka lotów pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!