Czy bać się latania?

Czy bać się latania?
Strona 1 z 6

Wszyscy kochamy podróżować i poznawać nowe miejsca. Wielu z nas boi się jednak latać, mimo że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu, co potwierdzają statystyki. Strach przed lataniem (awiofobia) jest często silniejszy niż racjonalne argumenty.

Strach przed lataniem powodowany jest przez wiele różnych czynników, do których zaliczamy także klaustrofobię i lęk wysokości. Wiele osób boi się tego, że z jakichś powodów samolot ulegnie awarii i rozbije się. Nie przekonują ich żadne racjonalne argumenty i statystyki potwierdzające bezpieczeństwo tego środka lokomocji.

Wielu podróżnych zamiera na samą myśl o tym, że samolot mógłby zostać uprowadzony przez terrorystów. Pasażerowie odczuwają również strach ze względu na to, że nie mają żadnej kontroli nad samolotem. Nie ufają oni kwalifikacjom pilotów, co zwiększa frustrację na samą myśl o tym, że są od nich całkowicie zależni. Powszechny wśród pasażerów jest także strach przed turbulencjami, których można doświadczyć w trakcie lotu.


 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!