Czy bać się latania?

Czy bać się latania?

Wszyscy kochamy podróżować i poznawać nowe miejsca. Wielu z nas boi się jednak latać, mimo że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu, co potwierdzają statystyki. Strach przed lataniem (awiofobia) jest często silniejszy niż racjonalne argumenty.

Strach przed lataniem powodowany jest przez wiele różnych czynników, do których zaliczamy także klaustrofobię i lęk wysokości. Wiele osób boi się tego, że z jakichś powodów samolot ulegnie awarii i rozbije się. Nie przekonują ich żadne racjonalne argumenty i statystyki potwierdzające bezpieczeństwo tego środka lokomocji.

Wielu podróżnych zamiera na samą myśl o tym, że samolot mógłby zostać uprowadzony przez terrorystów. Pasażerowie odczuwają również strach ze względu na to, że nie mają żadnej kontroli nad samolotem. Nie ufają oni kwalifikacjom pilotów, co zwiększa frustrację na samą myśl o tym, że są od nich całkowicie zależni. Powszechny wśród pasażerów jest także strach przed turbulencjami, których można doświadczyć w trakcie lotu.


Uświadom sobie, że nie jesteś jedyny(a)

Warto najpierw przyznać się przed samym sobą i przed innymi do swojej fobii. 

Jak mówi dr Reid Wilson, specjalista w leczeniu zaburzeń lękowych: „Zaakceptowanie naszej fobii jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie lęku." Jeżeli starasz się ukryć i bagatelizować obawy, pogorszysz tylko swój stan lękowy i możesz dostać ataku paniki.

Latania boją się też inni sławni ludzie: Whoopi Goldberg, Britney Spears, Kinga Rusin, Paweł Małaszyński przyznają się do tego bez zażenowania.


Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu

W 2016 były tylko 102 wypadki samolotów, zginęło 629 osób (dane genewskiej agencji Aircraft Crashes Record Office)

Tymczasem według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych – ginie rocznie ok. 1,4 mln osób


Liczba wypadków śmiertelnych


Jak pokonać strach przed lataniem


Jeszcze jedna dobra rada na koniec: lataj jak najwięcej i jak najczęściej. Za każdym razem strach będzie mniejszy, a w końcu całkiem zniknie.

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Bacau. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Bacau.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Paryża, z Gdańska do Londynu i, połączeń lotniczych z Paryża do Rzeszowa.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty na wakacje, tanie bilety z Warszawy do Lizbony, bilety lotnicze, tanie loty po Polsce, Loty na Weekend Za Granice.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Ręczniki, Bagaż Wizzair, Walizki i Walizki dla dzieci.