Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Wojna płci: kto lata taniej? Kobiety czy mężczyźni?

Wojna płci: kto lata taniej? Kobiety czy mężczyźni?

Ludzie często latający dzielą się na dwie grupy: tych, którzy robią to, bo muszą oraz na tych, którzy robią to dla przyjemności. Ci pierwsi to pasażerowie biznesowi, ci drudzy to zapaleni podróżnicy. Zastanawialiście się jednak, co z kwestiami finansowymi? Albo czy płeć ma wpływ na to, kto lata taniej? Lub jak latanie biznesowe prezentuje się z perspektywy pracodawców? Dzięki najnowszym badaniom, dowiecie się tego wszystkiego i jeszcze więcej.

Badania, które zostały przeprowadzone przez Carson Wagonlit Travel, objęły 6,4 miliona rezerwacji lotniczych z roku 2014. Liczba osób wykonujących rezerwację wyniosła 1,8 miliona, z czego 30% stanowiły kobiety, a 70% mężczyźni. Zgromadzone dane dotyczące przyzwyczajeń klientów podczas wykonywania rezerwacji stanowią doskonałe źródło informacji.

Kobiety rezerwują wcześniej

Okazuje się, że kobiety podróżujące służbowo planują wyjazdy z większym niż panowie wyprzedzeniem, co skutkuje dla ich pracodawców oszczędnościami rzędu milionów dolarów. Statystycznie, panie dokonują rezerwacji dwa dni wcześniej niż mężczyźni. Taka informacja nie wydaje się niczym nadzwyczajnym, kiedy jednak przyjrzymy się jej w ujęciu globalnym, okaże się, że 48 godzin to znacząca oszczędność dla firm.

Mężczyźni płacą więcej

Mężczyźni płacą za bilet średnio 17 dolarów (65 zł) więcej niż kobiety. Są to dane uwzględniające różnice między trasami pokonywanymi przez obie płcie, różnice w rezerwowanej klasie oraz rozbieżności w terminie wykonywanych podróży. Bez uwzględnienia powyższych czynników, mężczyźni kosztują swoje firmy średnio 113 dolarów za lot więcej niż kobiety. Kwota 17 dolarów nie wydaje się być znacząca, to jedynie 2% różnicy w cenie biletu. Jednak dla dużych firm, wysyłających w świat np. 21 tysięcy pracowników, dodatkowe koszty urastają do 1 miliona dolarów.

Wiek jest ważnym czynnikiem

Dużą rolę w przyzwyczajeniach rezerwacyjnych kobiet odgrywa ich wiek. Im starsza kobieta, tym wcześniej rezerwuje bilet. Dlatego dziewczyny, które dopiero wchodzą na rynek pracy, nie przysparzają swoim firmom praktycznie żadnych oszczędności. Natomiast w przypadku mężczyzn, wiek również ma znaczenie, jednak nie aż tak duże.

Syndrom frequent flyer

Różnica pomiędzy kobietami a mężczyznami w szybkości z jaką rezerwują loty zaciera się po przekroczeniu progu 28 lotów na rok. Jest to całkiem logiczne następstwo posiadania statusu frequent flyer. Osoby bardzo często latające służbowo mają zazwyczaj niezwykle mało czasu na rezerwowanie lotów, gonią je terminy, spotkania i inne zobowiązania. Największa dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami występuje w przypadku odbywania 1 do 4 lotów biznesowych na rok.

Podróżowanie biznesowe jest czynnikiem mocno stresującym. Rezerwowanie na ostatnią chwilę wywołuje podwyższone wydzielanie kortyzolu, czyli hormonu stresu. Dlatego panowie, bierzcie przykład z pań i o ile jest to możliwe, rezerwujcie bilety z wyprzedzeniem, wasze zdrowie na tym zyska. Przy okazji wasz pracodawca będzie miał dodatkowe środki na premię dla was.

Źródło: Carlson Wagonlit Travel

Nawigacja dodatkowa