Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Indyjskie świątynie seksu

Indyjskie świątynie seksu

Indie są krajem licznych kontrastów. Jest to jedno z najbardziej konserwatywnych społeczeństw na świecie, o czym świadczy chociażby to, że w 2013 roku indyjski Sąd Najwyższy uznał homoseksualizm za przestępstwo, a w 2015 roku przez chwilę zdelegalizował strony pornograficzne. Przez ostatnich kilkaset lat Indie stały się mocno konserwatywne. Jednak nie zawsze tak było. Mieszkańcy tego kraju mogą się przecież pochwalić stworzeniem Kamasutry, co samo w sobie stanowi spore wyróżnienie. Pozostałości po bardziej liberalnych czasach zachowały się w sztuce i wciąż można je podziwiać. W Indiach znajdują się na przykład najlepiej zachowane erotyczne świątynie, wypełnione bardzo realistycznymi scenami seksu.

Świątynia Słońca Konark

Jedną z najbardziej znanych świątyń seksu jest świątynia słońca w Konark na wschodzie Indii. Jej ściany wypełnione są erotycznymi motywami wykutymi w skale. Druga, często spotykana nazwa tej świątyni to Czarna Pagoda. Nazwa ta powstała ze względu na materiał, jakiego użyto do budowy. Jest nim czarny granit. Co roku, w grudniu, na terenie świątyni odbywa się festiwal taneczny, poświęcony klasycznym, indyjskim tańcom ludowym.

Świątynia Słońca Konark, fot.: Shutterstock
Detale Świątyni Słońca Konark, fot.: Shutterstock

Świątynia Khajuraho

Wspomniana powyżej świątynia Konark nie jest jedyną tego rodzaju świątynią w Indiach. Istnieje ich jeszcze kilka, jedna z nich znajduje się w miejscowości Khajuraho, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zgodnie z podaniami, na początku wybudowano w niej aż 85 świątyń, do dziś zachowało się 20. Najbardziej znane z nich, to świątynia Kandarija Mahadewa i świątynia Lakszmany. Na ich ścianach znaleźć można bardzo erotyczne rzeźby przedstawiające kobiety, mężczyzn, zwierzęta i orgie - w różnych kombinacjach.

Świątynia Khajuraho, fot.: Shutterstock
Detale Świątyni Khajuraho, fot.: Shutterstock

Świątynia Kailasa

Jest to jedna z największych świątyń wykutych w skale na świecie. Znajduje się w pobliżu Ellory i została wyrzeźbiona w jednym bloku skalnym. W jej pobliżu znajdują się jeszcze 33 inne świątynie, znane pod wspólną nazwą Jaskinie Ellora. Kailasa została wybudowana w szczególny sposób. Zaczęto ją od szczytu i następnie przekuwano konstrukcję w dół.

Świątynia Kailasa, fot.: Shutterstock

Do dziś nie wiadomo, w jakim konkretnym celu powstały erotyczne świątynie. Część naukowców uważa, że to kwestia panującej w tym czasie religii tantrycznej (kładącej duży nacisk na równowagę między żeńskimi i męskimi siłami natury). Inni twierdzą, że świątynie pełniły funkcję naukową, nie tylko religijną. Jakikolwiek powód kierował ówczesnymi artystami, warto poznać ich dzieła, bo są naprawdę oryginalne.

Źródło: wikipedia.org, bbc.com

Papierowa kosmetyczka Paprcuts - prezentacja produ...
Mapa - Afryka bez eboli

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!