Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Zwierzęta giną, ludzie robią selfie

Zwierzęta giną, ludzie robią selfie

Ostatnie przypadki ludzkiej bezmyślności w stosunku do zwierząt zdają się mnożyć i mnożyć. Niedawna sprawa uduszenia delfinka na plaży Santa Teresita w Argentynie stała się na tyle głośna, że wydawać by się mogło, że pomoże uświadomić ludzi w kwestii bardziej przemyślanego traktowania zwierząt.

Wspomniany przypadek dotyczył uśmiercenia niewinnego ssaka przez tłum plażowiczów chcących sobie zrobić z nim selfie. Bezmyślne zachowanie ludzi doprowadziło do zaduszenia delfina.

Śmierć pawi w Chinach

Najwyraźniej jednak nagłośnienie tej sprawy nie na wiele się zdało. Jak donosi People's Daily Online (angielskojęzyczny chiński dziennik), w Parku Dzikich Zwierząt znajdującym się w mieście Kunming w prowincji Yunnan zdarzyło się kilka przypadków zgonów pawi, spowodowanych bezmyślnym działaniem ludzi.

Po terenie parku można się dowolnie poruszać, a niektóre ze zwierząt chodzą całkowicie swobodnie, bo nie są ograniczone do wybiegów. Taka swoboda w zamierzeniu miała pokazać możliwą koegzystencję ludzi i zwierząt, jednak przez głupotę tych drugich stała się jednym z czynników, które pozwoliły na uśmiercenie kilku z tamtejszych pawi. Zarząd parku twierdzi, że bezpośrednią przyczyną zgonów pawi było nietypowe zachowanie zwiedzających.

Selfie przyczyną zabijania

​Przyczyną śmierci pierwszego pawia było uduszenie. Pewien turysta postanowił zrobić z ptakiem selfie (a jakże...), jednak podczas wielokrotnie powtarzanych prób idealnego ujęcia zbyt mocno trzymał go za szyję i zadusił go na śmierć. 

Kolejna grupka turystów postanowiła powyrywać piękne pióra z pawiego ogona, co tak zestresowało ptaka, że jego serce nie wytrzymało. Po trzech dniach na identyczny pomysł ścigania pawia wpadli następni turyści, czego skutkiem stała się jego śmierć. Wszystkie przypadki znęcania się nad zwierzętami zostały zarejestrowane przez liczne aparaty pozostałych zwiedzających, dlatego chińska prokuratura zdecydowała się na wszczęcie postępowania przeciwko sprawcom.

Oby takie przypadku zdarzały się coraz rzadziej.

Źródło: en.people.cn

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!