Saloniki. TOP 8 atrakcji, których nie możesz przegapić

umbrellas-2711761_1280_pixabay
Strona 1 z 8

Wielokulturowe zabytki, klimatyczne dzielnice, międzynarodowa kuchnia. Wiele historii, jedno serce – tak brzmi slogan miasta, który w pełni oddaje jego charakter. Bo Saloniki to bez wątpienia wyjątkowe miejsce.

W hołdzie cesarzowi

Najpopularniejszym miejscem spotkań mieszkańców oraz świetnym punktem orientacyjnym jest Łuk Galeriusza, potocznie zwany Kamarą. Zbudowano go dla uczczenia zwycięstwa cesarza Galeriusza nad Persami w 297 r. p.n.e., co zostało uwiecznione na filarach. Tuż obok znajduje się Rotunda, najstarsza ocalała w mieście budowla, która miała posłużyć jako mauzoleum cesarskie, ale nigdy nie została w tym celu wykorzystana. Duże wrażenie robią znajdujące się wewnątrz bogate w złoto i motywy dekoracyjne mozaiki.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Fot. Pixabay


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Salonik. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Salonik.

Jeżeli planujesz podróż do Grecji, koniecznie sprawdź też tanie loty z Rodos do Aten, bilety lotnicze do Aten lub tanie loty z Berlina do Rodos.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty do 5 dni, loty z Poznania do Oslo, tanie bilety lotnicze, tanie loty krajowe, do Grecji.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bagaż Wizzair, Koce, poduszki, zagłówki, Plecaki szkolne, Torby dla dzieci i Walizki miękkie.