przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Santorini. Sprawdź, dlaczego warto wyjechać na wyspę poza sezonem

Santorini-bigstock-View-of-blue-dome-church-in-Oi-29214794

Santorini to całoroczna destynacja, a pobyt na wyspie w tzw. sezonie niskim od listopada do kwietnia może mieć same plusy.

Dobre strony wyjazdu w zimie

Zacznijmy od tego, że jest taniej i nie ma tłumów. Dzięki temu można poznać wyspę z innej strony i zobaczyć ją oczami jej mieszkańców – spokojną, tradycyjną, zrelaksowaną. Średnia temperatura utrzymuje się na poziomie 16°C i raczej nie spada poniżej 10°C, ale bywa wietrznie. Nie jest to pogoda dla tych, którzy marzą o zanurzeniu się w egejskich wodach (chyba że mówimy o nurkowaniu), ale docenią ją miłośnicy pieszych wycieczek.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Łatwy dojazd, niższe ceny

Połączenia samolotowe i promowe z Atenami są dostępne codziennie, więc nie ma problemu z dostaniem się lub opuszczeniem wyspy. W tym czasie duża część sklepów, kawiarni i restauracji nadal jest otwarta, szczególnie tych, do których chodzą mieszkańcy. Ponadto stawki za zakwaterowanie i transport spadają o połowę (lub więcej), a dostęp do wszystkich miejsc na wyspie jest szybszy. Ale uwaga! Autobusy poza sezonem kursują rzadziej i mniej regularnie, najczęściej tylko do wczesnego wieczora.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Najlepsza na pobyt Fira

W okresie zimowym najlepiej zatrzymać się w Firze. Stolica wyspy dysponuje dobrze rozwiniętą bazą noclegową, która przyjmuje gości o każdej porze roku. To najżywsze miejsce na Santorini, choć i ono potrafi czasem robić wrażenie opustoszałego. Dzieje się tak dlatego, że życie toczy się wtedy z dala od kaldery – mieszkańcy nie lubią przebywać w miejscach nastawionych na turystów.

Santorini w tym okresie jest bardziej odpowiednia dla osób szukających spokojnego miejsca na wypoczynek, niż dla szukających okazji do zabawy. Życie nocne na wyspie od listopada praktycznie zamiera z wyjątkiem kilku barów, do których chodzą mieszkańcy. 

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Atrakcje dla każdego

Na odwiedzających nadal czekają te same, liczne atrakcje. Warto przespacerować się po malowniczych, tradycyjnych wioskach, wybrać na przejażdżkę konną po plaży czy wpaść z wizytą do winiarni. Szlaki turystyczne oferują fantastyczne widoki na klify kaldery, morze i samą wyspę. To świetny czas do robienia zdjęć – powietrze jest czystsze i zawiera mniej wilgoci, dzięki czemu krajobrazy wydają się „ostrzejsze".

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Zwiedzanie zabytków

Najważniejsze muzea i stanowiska archeologiczne pozostają otwarte przez cały rok, ale operują w tzw. systemie zimowym. To oznacza krótsze godziny otwarcia, ale i niższe ceny biletów.

 • Stanowisko archeologiczne Akrotiri: otwarte wt.-ndz. 8:00 - 15:00, wstęp 6 euro
 • Stanowisko archeologiczne Starożytnej Thery: otwarte wt.-ndz. 8:00 - 15:00, wstęp 2 euro
 • Muzeum Prehistorycznej Thery: otwarte śr.-pon. 8:00 - 15:00, wstęp 3 euro
 • Muzeum Archeologiczne: otwarte czw.-ndz. 8:00 - 15:00, wstęp 1 euro
 • Kolekcja Ikon i Przedmiotów Liturgicznych: otwarte wt.-ndz. 9:30 - 15:30, wstęp 1 euro

Warto wiedzieć: W okresie od 1/11 do 31/3 wejście do powyższych muzeów i stanowisk archeologicznych jest bezpłatne w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Fot. Big Stock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Thiry. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Thiry.

Jeżeli wybierasz się do Grecji, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Warszawy do Aten, bilety lotnicze z Rodos Rhodos do Aten lub tanie loty z Berlina do Rodos.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty do Polski, Okazje na loty do Rzymu, Okazje z Gdańska w listopadzie, Pakiety z Rzeszowa, połączenia z Krakowa do Paryża, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów, z Krakowa do Europejskich Stolic.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki dla dzieci, Plecaki dla dzieci, Plecaki na laptopa, Torby sportowe i Walizki.