Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Dokąd lecieć w styczniu? Najlepsze miejsca na urlop!

Coconut-Palm-trees-on-white-sandy-beach-in-Cap-Cana-Dominican-Republic-shutterstock_569050498

Styczeń w Europie jest głównie zimny i ciemny. Ma to oczywiście swój urok. Miasta rozświetlone są lampkami i dekoracjami świątecznymi, panują idealne warunki na wyjście do przytulnych knajpek. Jednak niektórzy mocno już tęsknią za słońcem. Dla wszystkich spragnionych odrobiny ciepła jest nadzieja! Wystarczy wybrać się w któreś z poniższych miejsc z listy, a na pewno wrócicie z naładowanymi bateriami i uśmiechem na twarzy! Oto 10 najlepszych miejsc na spędzenie styczniowego urlopu.

Tajlandia

27 stopni Celsjusza w styczniu? Czemu nie! Wystarczy, że polecisz do Tajlandii. Temperatury w różnych miejscach mogą się od siebie nieco różnić, ale nie drastycznie. Woda ma w tym czasie 29 stopni, a liczba godzin słonecznych przekracza 9 w ciągu dnia. To idealny moment na odwiedzenie Tajlandii, jednak należy założyć, że na ten sam pomysł mogła wpaść spora liczba ludzi, bo to szczyt sezonu.

Fot. Fotolia

Fot. Shutterstock 


Bali

Indonezyjska wyspa słynie z całorocznego lata. Tym samym również w styczniu jest to miejsce idealne na plażowanie i korzystanie z ciepła. Temperatura powietrza w tym czasie to średnio 26 stopni Celsjusza, natomiast woda jest jeszcze cieplejsza (29 stopni). Można się spodziewać przelotnych opadów ze względu na porę deszczową. W ostatnim czasie miały również miejsce wybuchy wulkanów, jednak Bali jest już otwarte na ponowne wizyty turystów.

Fot. Shutterstock

Nikaragua

Dla szukających egzotycznych wrażeń i świetnej pogody idealna będzie Nikaragua. Temperatury w styczniu wynoszą średnio 27 stopni Celsjusza, choć oczywiście wszystko zależy od wysokości nad poziomem morza. Znajdziesz tam nie tylko plaże, ale również wulkany, jeziora, góry i rzeki, a wszystko okraszone ciepłymi promieniami Słońca.

Fot. Shutterstock

Meksyk

Meksykański styczeń jest całkowitym przeciwieństwem polskiego stycznia. Jest ciepło, jasno i kolorowo. Wszyscy chętni powinni wybrać się na którąś z licznych plaż lub pobawić się w klubach. Styczeń jest również najlepszym miesiącem, by potrenować surfing. Oba wybrzeża nadają się idealnie do wypoczynku, wybierz zatem to, które najbardziej Ci odpowiada.

Fot. Shutterstock

Australia

Wszyscy, którzy marzą o dalekich podróżach, powinni zastanowić się nad Australią, jako nowym kierunkiem wyjazdowym. Temperatury w styczniu wynoszą wtedy 24 stopnie Celsjusza (w części południowej). Nadal jest zatem ciepło i słonecznie. A pomysłów na spędzenie tam czasu jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Fot. Shutterstock

Dominikana

Karaiby są zawsze dobrym pomysłem. Po prostu sprawdzą się o każdej porze roku. Dominikana jest właśnie jednym z takim miejsc, gdzie słońce nigdy nie przechodzi w stan zimowego uśpienia. W styczniu temperatury powietrza wynoszą na Dominikanie ponad 26 stopni (średnia dzienna temperatura). Panuje wtedy pora sucha, co skrzętnie wykorzystują turyści, dlatego można spodziewać się dużej ich liczby. 

Fot. Shutterstock

Kostaryka

 Jeśli nie Dominikana, to może Kostaryka? Maksymalne temperatury powietrza wynoszą w styczniu 30 stopni Celsjusza, zaś wody 27 stopni. Spróbuj lokalnego jedzenia, popływaj i odkryj nowy kraj!

Fot. Shutterstock

Kalifornia

W poszukiwaniu słońca i ciepła w styczniu, warto wybrać się do USA. Jednak nie byle gdzie, koniecznie odwiedź Kalifornię. Przyjemne 20 stopni umili Ci wyjazd, choć w niektórych miejscach, takich jak Dolina Śmierci, będzie zdecydowanie goręcej.

Fot. Shutterstock

Lanzarote

Najbliższe Europy miejsce, gdzie nadal możesz polecieć w poszukiwaniu ciepła i korzystać jedynie z dowodu osobistego? Oczywiście Wyspy Kanaryjskie! Wybierz się chociażby na Lanzarote. Temperatura powietrza wynosi średnio 24 stopnie Celsjusza, natomiast woda ma około 19 stopni. Eksploruj niezwykłą wyspę w ciepłych promieniach słońca.

Fot. Shutterstock

Malediwy

 Ponad 30 stopni w styczniu? Malediwy mają do zaoferowania o wiele więcej! Najpiękniejsze plaże na świecie, krystaliczna turkusowa woda, piękna rafa koralowa... Zupełnie inny świat niż polska szara zima. Nie ma co zwlekać, trzeba lecieć i zobaczyć te cuda na własne oczy!

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa