Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Dokąd lecieć w grudniu? Najlepsze miejsca na słoneczny wypoczynek

Beautiful-woman-in-bikini-relaxing-on-wooden-swing-under-tree-and-looking-destinations-sea-beach-Koh-Lading-island-Andaman-sea-Krabi-province-Thailand-shutterstock_651297709

Grudzień jest trudnym miesiącem do podróżowania. Wszędzie można się natknąć na świąteczne elementy, które stale przypominają o niezakupionych prezentach, niezrobionych zakupach, czy ogólnym szale bożonarodzeniowym. Dobrym pomysłem może być wyjazd w jakieś ciepłe miejsce, gdzie zima nie dotarła, a Święta i Nowy Rok można spędzać w nieco odmienny niż zwykle sposób.

Goa, Indie

Goa jest zachwycająca w grudniu. Pogoda jest fantastyczna, temperatura w dzień wynosi średnio 27 stopni Celsjusza, czyli tyle samo, co temperatura wody. Choć choinek tam nie znajdziesz, to za świąteczny klimat mogą również odpowiadać zielone palmy. Świętowanie Nowego Roku na plaży też może być niezwykłym przeżyciem, które będziesz jeszcze długo wspominać. Grudzień na Goa jest częścią szczytu sezonu, dlatego możesz spodziewać się dużego obłożenia.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Krabi, Tajlandia

Ponad 30 stopni Celsjusza w grudniu? Czemu nie! Wystarczy, że polecisz do Krabi. To miejsce ma najbardziej pewną i stabilną pogodę w Tajlandii. Woda ma w tym czasie temperaturę 23 stopni, a liczba godzin słonecznych przekracza 9 w ciągu dnia. To idealny moment na odwiedzenie Krabi, jednak należy założyć, że na ten sam pomysł mogła wpaść spora liczba ludzi. 

Fot. Shutterstock

Australia

25 stopni Celsjusza np. w Perth w grudniu to miła odmiana po zimnie panującym w tym czasie w Europie. Wybierz się na surfing, ponurkuj, albo po prostu zrelaksuj się na plaży. Warto zajrzeć również do innych miast Australii i wybrać się w któreś z licznych miejsc słynących z naturalnego piękna. 

Fot. Shutterstock

Bahamy

Pragnienie zamiany chłodu na ciepło i chmur na słońce nie ma w sobie nic złego. Możesz tego dokonać lecąc na Bahamy. W Nassau w grudniu panują bardzo przyjemne temperatury, wynoszące średnio w dzień ponad 22 stopnie Celsjusza. Woda jest za to jeszcze cieplejsza, bo ma 26 stopni. Grudzień to również miesiąc licznych festiwali na Bahamach, więc rozrywek na pewno nie zabraknie.

Fot. Shutterstock

Fuerteventura

Jeśli nie chcesz lecieć bardzo daleko w poszukiwaniu ciepła, zdecyduj się na Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura oferuje słoneczne dni nawet w grudniu, przy czym średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 20 stopni. Temperatura wody to również 20 stopni. Kto wie, może się skusisz na kąpiel? 

Fot. Shutterstock

Meksyk

Meksyk w grudniu? Świetny pomysł! Na przykład Cancun będzie idealnym pomysłem. Średnia dzienna temperatura wynosi 24 stopnie, deszczu nie należy się spodziewać wcale, a woda ma około 27 stopni Celsjusza. W sezonie świątecznym należy się jednak pospieszyć z rezerwacją miejsc noclegowych. Jest to bardzo popularny kierunek dla Amerykanów, którzy w tym czasie mają okres urlopowy. 

Fot. Shutterstock

Singapur

 To państwo-miasto nie jest jedynie miejscem przesiadkowym w drodze do celu. Warto się tam zatrzymać na dłużej. Znajduje się tam niezwykła architektura jeszcze z czasów kolonialnych oraz całkowicie współczesne budowle. Koniecznie zajrzyj do Gardens by the Bay, gdzie można spacerować po jedynych w swoim rodzaju podniebnych ścieżkach. temperatura w grudniu wynosi średnio 26 stopni, jednak należy spodziewać się opadów deszczu, z racji pory monsunowej.

Fot. Shutterstock

Kambodża

Grudzień to idealny miesiąc na odwiedzenie Kambodży. Niebo jest tam wtedy bezchmurne, a temperatura staje się nieco bardziej znośna i wynosi 26 stopni Celsjusza. Ze względu na świetne warunki można się spodziewać dużej liczby turystów.

Fot. Shutterstock

Azory, Portugalia

Azory mają wiele do zaoferowania, począwszy od obserwowania wielorybów, wspinaczki górskiej, a na pływaniu z delfinami kończąc. Nie są jeszcze tak bardzo zadeptane przez turystów, co również stanowi o ich wyjątkowości. Temperatury w grudniu wynoszą około 18-19 stopni Celsjusza.

Fot. Shutterstock

Hawaje

Hawaje być może są stosunkowo daleko, jednak nawet w grudniu wysp nie opuszcza dobra pogoda. Temperatura wynosi 24 stopnie w dzień, natomiast woda ma około 25 stopni. Zbytnich opadów nie należy się spodziewać. Za to należy się nastawić na dużą dawkę słońca i... turystów. Grudzień to jeden ze szczytów sezonu na Hawajach, więc ceny również mogą być wyższe. 

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa