Top 10 darmowych atrakcji Rumunii

zamek-Peles-Rumunia-shutterstock_285846593
Strona 1 z 10

Rumunia jest jednym z jeszcze słabo odkrytych krajów Europy. Nadal można tam nie natknąć się na żadnego turystę w promieniu wielu kilometrów. I już sam ten fakt powinien zachęcić podróżników do eksplorowania Rumunii.

To kraj kontrastów. Z jednej strony widać liczne pozostałości po czasach komunistycznych, z drugiej wpływy Imperium Osmańskiego i Rzymskiego. Urocze miasteczka mocno odcinają się od biedniejszej rolniczej części kraju, a pomiędzy tym wszystkim znaleźć można jedne z najbardziej malowniczo usytuowanych zamków na świecie. 

Jeśli planujesz wyjazd do Rumunii warto poznać miejsca, które będziesz mógł zobaczyć całkowicie za darmo. Oto top 10 najciekawszych z nich.

Biertan

Biertan to niewielka, ale bardzo malownicza miejscowość znajdująca się w Transylwanii. W przeszłości było zamieszkane przez Niemców, którzy osiedlili się tam już w XIII wieku. Jednak po II WŚ po tej mniejszości pozostało jedynie wspomnienie i dobrze zachowana architektura. Warto odwiedzić Biertan również ze względu na słynny ufortyfikowany kościół. Znajduje się tam również nietypowe więzienie, w którym zamykano pary chcące się rozwieść. Musieli współdzielić jedną celę i jeśli po kilku tygodniach nadal byli przeświadczeni o słuszności rozwodu, mogli się o niego ubiegać. Zgodnie z zapiskami historycznymi, tylko jedna para się na to zdecydowała przez cały czas istnienia więzienia. To dopiero terapia małżeńska!

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!