Dokąd lecieć w sierpniu? Najlepsze miejsca na wakacje

Puglia-Italy.-Sunset-scenery-of-Polignano-a-Mare-town-in-the-province-of-Bari-Apulia-southern-Italia-on-the-Adriatic-Sea-shutterstock_488694136-blog
Strona 1 z 10

Sierpień jest miesiącem najlepszej pogody w Europie. Śmiało można korzystać z uroków pełni lata praktycznie w każdym kraju znajdującym się na naszym kontynencie. Nawet najbardziej na północ wysunięte kraje stają się bardziej przyjazne turystom pod względem pogodowym.

​Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku Azji. Kraje tamtego regionu właśnie w sierpniu przeżywają najgorszą, monsunową pogodę. Częste są wtedy opady, a powietrze jest bardzo gorące i wilgotne. Jedynymi wyjątkami są Bali i południowe wyspy Indonezji oraz niektóre rejony Indii.

Gdzie zatem wybrać się na wczasy w sierpniu? Oto najlepsze miejsca na wakacje.

Kreta

Kreta to najlepsze miejsce na wypoczynek, zwłaszcza ze względu na jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Jednak na Krecie odnajdą się zarówno głodni przygód miłośnicy ruchu, jak i romantycy lub rodziny z dziećmi. W sierpniu panuje tam wyjątkowo dobra pogoda ze średnią temperaturą powietrza wynoszącą w dzień 29 stopni Celsjusza. Natomiast temperatura Morza Śródziemnego ma aż 26 stopni! To idealne warunki do letniego wypoczynku.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!