Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Dokąd lecieć w sierpniu? Najlepsze miejsca na wakacje

Puglia-Italy.-Sunset-scenery-of-Polignano-a-Mare-town-in-the-province-of-Bari-Apulia-southern-Italia-on-the-Adriatic-Sea-shutterstock_488694136-blog

Sierpień jest miesiącem najlepszej pogody w Europie. Śmiało można korzystać z uroków pełni lata praktycznie w każdym kraju znajdującym się na naszym kontynencie. Nawet najbardziej na północ wysunięte kraje stają się bardziej przyjazne turystom pod względem pogodowym.

​Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku Azji. Kraje tamtego regionu właśnie w sierpniu przeżywają najgorszą, monsunową pogodę. Częste są wtedy opady, a powietrze jest bardzo gorące i wilgotne. Jedynymi wyjątkami są Bali i południowe wyspy Indonezji oraz niektóre rejony Indii.

Gdzie zatem wybrać się na wczasy w sierpniu? Oto najlepsze miejsca na wakacje.

Kreta

Kreta to najlepsze miejsce na wypoczynek, zwłaszcza ze względu na jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Jednak na Krecie odnajdą się zarówno głodni przygód miłośnicy ruchu, jak i romantycy lub rodziny z dziećmi. W sierpniu panuje tam wyjątkowo dobra pogoda ze średnią temperaturą powietrza wynoszącą w dzień 29 stopni Celsjusza. Natomiast temperatura Morza Śródziemnego ma aż 26 stopni! To idealne warunki do letniego wypoczynku.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Włochy

​Klimat Włoch w sierpniu jest bardzo podobny do tego, jaki można spotkać na Krecie. Jest autentycznie gorąco, bo temperatury powietrza w dzień wynoszą średnio 27 stopni Celsjusza. I choć trzeba od razu przyznać, że ten miesiąc jest również szczytem sezonu turystycznego, to w zależności od miejsca, do którego się wybierzesz, możesz liczyć na najlepsze warunki. Niestety ceny w sierpniu są stosunkowo wysokie, ale należy to po prostu wziąć pod uwagę.

Fot. Shutterstock

Bali

Bali to opcja dla osób pragnących poznać nieco egzotyki. To wiecznie kwitnąca wyspa, obsypana kwiatami i posiadająca mnóstwo oryginalnych atrakcji. Można np. wspiąć się na wulkan, uprawiać wszystkie możliwe sporty wodne oraz po prostu wypoczywać na najpiękniejszych plażach świata. Dodatkowo sierpień na Bali jest wyjątkowo łaskawy. Podczas gdy większość wysp Indonezji jest w tym czasie objęta działaniem monsunów, Bali pozostaje nadal bardzo atrakcyjne dla turystów.

Fot. Shutterstock

Peru

Peru to kolejne egzotyczne miejsce na naszej liście. Sierpień nie jest tam uznawany za szczyt sezonu, ale to akurat coś bardzo pozytywnego. Nie trzeba spodziewać się olbrzymich kolejek w dotarciu do największych atrakcji tego kraju. Temperatura sprzyja wycieczkom i przebywaniu na dworze, bo średnio wynosi ona w dzień około 20 stopni. W sierpniu nie ma również zbyt dużych opadów deszczu - szacuje się, że średnio w całym miesiącu pada tylko przez jeden dzień.

Fot. Shutterstock

Irlandia

Irlandia to świetne miejsce do odwiedzenia w sierpniu. Przez większość roku nie ma co liczyć na cudowną pogodę, jednak właśnie w tym miesiącu jest najprzyjemniej. Temperatura wzrasta średnio do 20 stopni Celsjusza. Mogą zdarzyć się opady, ale nie tak obfite jak podczas reszty roku. Zwiedzanie Irlandii w sierpniu nie stanowi wyzwania dla naszego zdrowia, choć akurat wtedy może stanowić wyzwanie dla naszego portfela, bo to szczyt sezonu turystycznego.

Fot. Shutterstock

Szkocja

​Szkocja, podobnie jak Irlandia, ma dość surowy klimat, który w sierpniu nieco łagodnieje. W zależności od rejonu można liczyć na temperatury w dzień na poziomie 19-20 stopni Celsjusza. Niestety opady mogą się przytrafić dość często, jednak nie na tyle, by zrujnować Ci wyjazd. Dodatkowo w sierpniu w Szkocji można wybrać się na jeden z licznych festiwali muzycznych, tematycznych, a oferta atrakcji turystycznych jest bardzo bogata.

Fot. Shutterstock

Maroko

Sierpień w Maroku to miesiąc idealnej pogody. Temperatura powietrza w dzień wynosi średnio 29 stopni Celsjusza, przy czym można się spodziewać, że ani jeden dzień nie będzie deszczowy. Temperatura wody podnosi się do 19 stopni Celsjusza, jest zatem idealna do kąpieli. Jedynym mankamentem wyboru akurat tego terminu na podróż do Maroka jest to, że można spodziewać się mnóstwa turystów oraz wyższych niż poza sezonem cen. 

Fot. Shutterstock

Australia

​Sierpień w Australii oznacza zimę. Jednak dla Europejczyków jest to zima jak najbardziej przyjemna. Temperatura powietrza spada na tyle, że można swobodnie poruszać się po dworze, nie obawiając się udaru słonecznego. W zależności od rejonu, w który pojedziesz, możesz się spodziewać od 19 do 25 stopni Celsjusza. Jeśli planujesz kąpiele, to również australijska "zima" Cię nie powstrzyma - woda ma wtedy 20 stopni. Dodatkowo turystów jest w sierpniu stosunkowo mało.

Fot. Shutterstock

Norwegia

Norwegia słynie z dość surowego klimatu. Dlatego sierpień jest idealnym miesiącem na zwiedzanie tego kraju. temperatura wreszcie podnosi się powyżej 20 stopni, opadów deszczu jest zazwyczaj niewiele, co stanowi wspaniałą pogodę na wspinaczki i aktywne spędzanie czasu. Sierpień jest szczytem sezonu turystycznego, ale wybierając się do Norwegii po prostu trzeba się liczyć, że ceny będą wysokie. Niezależnie od miesiąca. 

Fot. Shutterstock

Portugalia

Jeśli wybierzesz Portugalię na wakacje w sierpniu, spodziewaj się fantastycznej pogody i sporych upałów (29 stopni Celsjusza). To idealny miesiąc na plażowanie, woda ma wtedy 22 stopnie. Turystów jest wtedy sporo, ale od strony infrastruktury Portugalia jest na nich przygotowana. Dodatkowo wszystkie możliwe atrakcje są otwarte do późna. To najlepszy czas na relaks. 

Nawigacja dodatkowa