Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najpiękniejsze wyspy Chorwacji

Adriatic-coast-of-Brelawith-stunning-sunsetMakarska-rivieraDalmatiaCroatiaEurope-shutterstock_293831552

Chorwacja dysponuje pięknym wybrzeżem, którego uroki można odkrywać stale na nowo. Dodatkowo piękna pogoda w trakcie miesięcy wakacyjnych sprawia, że coraz częściej jeździmy właśnie do tego kraju. Ale czy wiedziałeś, że Chorwacja posiada również ponad tysiąc niezwykłych wysp? Zobacz, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Krk

Ta duża wyspa słynie między innymi z jednej z najpiękniejszych plaż Chorwacji: Wielkiej Plaży przy miejscowości Baška. W mieście Krk, jednym z większych na wyspie, znajduje się jeden z pierwszych zachowanych przejawów piśmiennictwa w Chorwacji datowany na 1100 rok. Warto nie poprzestawać tylko na wyspie Krk, skoro tuż obok znajduje się malutka wyspa Košljun, gdzie wybudowany został malowniczy klasztor. Warto również spróbować lokalnego wina, uprawianego ze specjalnego szczepu winorośli.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock


Rab

Wyspa Rab słynie przede wszystkim ze swoich złotych plaż, w tym pięknej Rajskiej Plaży. W jej pobliżu znajduje się mnóstwo turystycznej infrastruktury, barów, restauracji i hoteli. Jeśli wolisz bardziej kameralne miejsca to możesz wybrać którąś z pozostałych 29 plaż. Jest tu nawet plaża nudystów, a także ciche zatoczki i urokliwe średniowieczne miasteczka. 

Fot. Shutterstock

Hvar

Wyspa Hvar znajduje się 40 km od Splitu i kształtem przypomina wydłużone wrzeciono. To jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Chorwacji dlatego można się tam spodziewać przyjemnej pogody nawet w zimie. Hvar słynie z pól lawendy, która jest uprawiana na dużą skalę oraz z ponoć najciekawszych nocnych klubów w kraju.

Znajdująca się na wyspie Wielka Równina Stari jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Hvar może się również pochwalić produkcją jednych z najlepszych czerwonych win w Chorwacji.

Fot. Shutterstock

Kornati

Tak naprawdę Kornati to 140 niewielkich wysepek objętych ochroną parku narodowego. Znajdziesz tu idealne miejsca do nurkowania i pływania. Z racji ścisłej ochrony jedynymi dostępnymi miejscami noclegowymi są prywatne chatki zasilane energia słoneczną. 

Fot. Shutterstock

Mljet

Jeśli będziesz potrzebować ucieczki od tłumów w Dubrowniku zwróć się ku naturze. Wyspa Mljet będzie ku temu idealna. Sporą jej część zajmuje lesisty park narodowy. Można tam wypożyczyć rowery i przejechać się po ciekawych trasach. Jeśli poczujesz zmęczenie możesz się schłodzić w dwóch słonych jeziorach. Kiedy już będziesz na miejscu zarezerwuj trochę czasu na popłynięcie łodzią na sąsiednią wyspę Sv Marija, gdzie znajduje się klasztor benedyktynów z XII wieku oraz dzikie drzewa oliwkowe.

Fot. Shutterstock

Pag

To jedna z najciekawszych (pod względem imprezowym) wysp Chorwacji. W pobliżu plaży Zrce organizowany jest festiwal Hideout, jeden z większych w tym regionie. Możesz zatem nie tylko opalać się na cudownych plażach, ale także dobrze bawić się nocami. 


Cres

Cres jest dziką wyspą o górzystym charakterze, dlatego jest idealna na piesze wycieczki i wspinaczkę. Łatwo do niej dopłynąć z Istrii. Wyspa ma do zaoferowania aż 300 km tras turystycznych, podczas pokonywania których zobaczysz jaskinie, jary i plaże. Warto zajrzeć będąc na Cres do dwóch opuszczonych miejscowości: Beli i Lubinice. 


Korcula

To właśnie na Korculi urodził się Marco Polo. Wyspa oddalona jest od kontynentalnej Chorwacji o mniej niż 100 km. Na jej terenie znajduje się miasto o tej samej nazwie. To piękny przykład średniowiecznej architektury z wąskimi kamiennymi uliczkami. Przypomina nieco Dubrownik, ale bez rzeszy turystów. 

Fot. Shutterstock

Brac

Brac znajduje się w pobliżu Splitu. To właśnie tam jest najsłynniejsza plaża Chorwacji - Złoty Róg (Zlatni Rat). Oprócz możliwości plażowania dostępne są tam również sporty wodne. Możesz śmiało poćwiczyć windsurfing czy kiteboarding, a także popływać kajakami. Na wyspie Brac znajduje się także najwyższa góra na jaką można się wspiąć na chorwackich wyspach - Vidova Gora. Widok z niej rekompensuje wysiłek wspinaczki.

Fot. Shutterstock

Vis

W czasach rządów Tito na wyspie Vis znajdowała się baza wojskowa. Teraz jednak Vis znane jest głównie ze swojej kuchni bogatej w owoce morza oraz upraw winorośli, z których powstają lokalne wina. Warto je wypróbować!

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa