Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Długa przesiadka? Te lotniska zorganizują dla Ciebie darmową wycieczkę!

Doha-Dhows-moored-off-Museum-Park-in-central-Doha-Qatar-Arabia-with-some-of-the-buildings-from-the-citys-commercial-port-in-the-background.-shutterstock_252379561-2

Wielogodzinne przesiadki podczas lotów nie kojarzą się zazwyczaj z niczym przyjemnym. Te niewygodne metalowe krzesełka, rwący się dostęp do Internetu i podgrzewane kanapki nie stanowią największej przyjemności z możliwych. Co jednak, jeśli lotnisko zaproponuje Ci mile spędzić czas w pobliskim mieście i tym samym urozmaici Twój czas?

Istnieją na świecie lotniska, które mają w ofercie wycieczki pozwalające zobaczyć coś więcej, niż tylko halę przylotów i odlotów. Oto najciekawsze z nich. 

Tajpej

Jeśli czeka Cię dłuższa niż 8 godzin przesiadka w Tajpej, możesz skorzystać z jednej z dwóch wycieczek organizowanych przez lotnisko. Pierwsza z nich umożliwi Ci zobaczenie słynnej świątyni Zushih oraz kupienie pamiątek na lokalnych artystów. Druga wycieczka obejmuje najsłynniejsze miejsca w Tajpej, m.in.: najwyższy wieżowiec i Chiang Kai-shek.

Fot. Pixabay

Fot. Shutterstock 


Singapur

Samo lotnisko w Singapurze ma mnóstwo atrakcji, m.in. ogród motyli, salę gier komputerowych czy darmowe fotele do masażu. Zatem długa przesiadka w tym miejscu nie należy do najgorszych możliwych. Jednak jeśli będziesz chciał zobaczyć Singapur również poza lotniskiem masz do wyboru dwie wycieczki, dzięki którym odwiedzisz m.in. Gardens by the Bay, dzielnicę indyjską, Kampong Glam i wiele innych.

Żeby móc skorzystać z wycieczek musisz mieć co najmniej sześciogodzinną przesiadkę. Zamiast wychodzić z części imigracyjnej lotniska, udaj się do Transfer Lounge F w terminalu 2 lub Transfer Lounge A w terminalu 3. Dziennie odbywają się po dwie wycieczki każdej z dwóch tras, liczba biletów jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

Fot. Shutterstock

Salt Lake City

Na zwiedzanie miasta wystarczy Ci nieco ponad dwugodzinna przesiadka. Możesz się wtedy wybrać na darmową wycieczkę do centrum miasta, w pobliże głównej świątyni Mormonów. Jeśli od religii wolisz sztukę, to możesz również zajrzeć do muzeum sztuki współczesnej. Żeby zarezerwować wycieczkę, musisz udać się do któregoś z biur informacji na lotnisku i zapytać o harmonogram przyjazdów i odjazdów specjalnych busów.

Fot. Pixabay

Stambuł

Lotnisko Ataturka jest jednym z najbardziej zatłoczonych lotnisk na kontynencie. Ogromna liczba ludzi podczas przesiadek musi coś ze sobą zrobić, dlatego lotnisko sponsoruje darmowe wycieczki do Stambułu. Program nosi nazwę "touristanbul" i można dzięki niemu zobaczyć niektóre z najbardziej znanych lokalizacji w mieście, m.in. Błękitny Meczet czy pałac Topkapi.

Żeby skorzystać z programu musisz mieć co najmniej sześciogodzinna przesiadkę, znaleźć Hotel Desk w hali przylotów międzynarodowych i zapisać się na wycieczkę. Wyjazdy odbywają się pięć razy dziennie.

Fot. Shutterstock

Tokio

Lotnisko Narita oferuje pasażerom mającym trochę czasu na przesiadkę aż dwa rodzaje wycieczek. Pierwsza z nich jest typowo krajoznawcza. Podczas niej zobaczysz Tako czy Shibayamę, odwiedzisz Muzeum Nauki a nawet będziesz mógł spacerować po tamtejszym lesie. Druga z wycieczek nastawiona jest na zakupy.

Obie formy wycieczek są bardzo poważnie traktowane przez lotnisko. Dlatego istnieje tam osobne biuro obsługi o nazwie Narita Transit Program Counter. Znajduje się w Terminalu F w głównym budynku lotniska.

Fot. Shutterstock

Seul

Incheon Airport w Seulu oferuje podróżnym wycieczki nawet wtedy, gdy mają jedynie jedną godzinę na przesiadkę. Zatem jak dobrze się domyślasz jest tam mnóstwo opcji, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Najdłuższa wycieczka trwa 5 godzin. Niektóre z nich skupiają się na świątyniach, inne na centrum miasta. Przewodnicy są zatrudniani przez lotnisko, dlatego koszty takiej wyprawy są żadne.

Na wycieczkę po Seulu można się zapisać u obsługi pomiędzy bramką 25 a 29 lub przy bramce 8.

Fot. Pixabay

Amsterdam

Lotnisko w Amsterdamie nie obsługuje typowych wycieczek autobusowych po mieście. Ale jeśli lecisz linią KLM i masz co najmniej 6 godzin przesiadki, to możesz się zapisać na wspólne zwiedzanie z wybranym dla Ciebie Holendrem. Wystarczy wypełnić kwestionariusz określający rzeczy, które lubisz, a KLM przydzieli Ci anglojęzycznego opiekuna, który oprowadzi Cię po mieście. Dostaniesz również darmowe bilety na przejazdy autobusami miejskimi, a pierwsza kolejka w barze będzie za darmo.

Żeby skorzystać z tej formy spędzania czasu na lotnisku w Amsterdamie, musisz zarezerwować lot KLM z przesiadką w Amsterdamie. Linia prześle CI automatycznie maila z dalszymi informacjami.

Fot. Shutterstock

Doha

Jeśli lecisz Qatar Airways i masz co najmniej sześciogodzinną przesiadkę w Doha, możesz skorzystać z darmowych wycieczek po tym mieście. Zobaczysz Muzeum Sztuki Islamskiej, Souk Watif oraz Katarę. Przy okazji otrzymasz wizę tranzytową oraz butelkę wody, żebyś się nie odwodnił na pustyni.

Żeby zapisać się na wycieczkę, znajdź recepcję Doha City Tour.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa