Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Zastanawiałeś się kiedyś, w których miastach na świecie żyje się najtaniej? My już wiemy. Sprawdź to

Zastanawiałeś się kiedyś, w których miastach na świecie żyje się najtaniej? My już wiemy. Sprawdź to

Każdego roku powstaje raport kosztów życia w miastach na całym świecie. Publikowany jest pod nazwą Worldwide Cost of Living przez firmę Economist Intelligence Unit. A jakie kryteria brane są pod uwagę? Tak naprawdę różne czynniki m.in. koszty jedzenia, ceny paliw i wynagrodzenia. Specjaliści przeanalizowali dane z 133 krajów. I tak powstało zestawienie najtańszych miast na świecie. Co prawda wycieczka do niektórych z nich obecnie byłaby szaleństwem, ale ranking można poznać. Zerknij poniżej.

5. New Delhi, Indie

​Bezpieczeństwo w tym mieście pozostawia dużo do życzenia, ale usługi komunalne i jedzenie w porównaniu do zarobków są niskie. Miasto kontrastów. Znajdziesz tu zarówno bogactwo, jak i biedę.

Fot. Shutterstock


4. Karachi, Pakistan

Na czwartym miejscu w tym rankingu znajdują się aż 4 miasta ex aequo. Jedno z nich to Karachi, ale kto by chciał tam lecieć. Przestępczość w tym mieście jest zatrważająca. A i ataków terrorystycznych nie brakuje. I co z tego, że tanio... 


4. Chennai, Indie

​Chyba każde miasto Indii to istny kontrast. Choć Chennai to wielki ośrodek przemysłowy i komercyjny i jedno z największych ośrodków IT, to jednak obok wiele ludzi mieszka w slumsach. Chennai jest znane z piaszczystych plaż, które ściągają turystów i pięknych hinduskich świątyń.


4. Algier, Algieria

Bliskość Sahary, niezwykła architektura i fajny klimat ściągają turystów. W porównaniu do innych miast tego państwa jest w miarę bezpieczne;) Choć jedzenie i transport to tutaj niewysokie koszta, to jednak miasto boryka się z dużym kryzysem mieszkaniowym i ludzie kończą w slumsach. Tam przestępczość niestety ciągle rośnie. 


4. Ałmaty, Kazachstan

Największe miasto Kazachstanu. Rachunki za mieszkanie są tu dość niewielkie, ale niespodzianką mogą być przerwy w dostawach np. wody czy prądu. 


3. Mumbaj, Indie

W tej filmowej stolicy żyje najwięcej miliarderów i milionerów! Jedzenie, transport i koszty mieszkania są niskie w porównaniu do poziomu życia. Jednak miliony ludzi, korki i zanieczyszczenie powietrza nie przekonują...


2. Bangalore, Indie

​Jest określone najbardziej przyjaznym miastem dla przyjezdnych, chętnych tam zamieszkać. To dobre miejsce dla informatyków.


1. Lusaka, Zambia

To szybko rozwijające się miasto w południowej Afryce. Znajduje się tu wiele ośrodków rządowych. Koszty życia są niskie, ale trzeba mieć na uwadze, że jeśli chciałbyś tam się osiedlić będziesz musiał o wiele więcej zapłacić niż lokalna ludność

Nawigacja dodatkowa