Kiedy najlepiej lecieć na Sri Lankę?

Kiedy najlepiej lecieć na Sri Lankę?

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Sri Lanka ma mocno skomplikowany klimat. Występują tam dwie odrębne pory monsunowe. Oznacza to, że przez cały rok w którymś miejscu na wyspie panuje idealna pogoda.

Dwa monsuny

Niestety trudno jest określić stałe wzory pogodowe dla Sri Lanki. Zmieniają się one z roku na rok, a wpływ na nie mają także zmiany klimatyczne. Można jednak przyjąć, że od kwietnia do września na zachodzie i południowym zachodzie Sri Lanki pojawiają się deszcze. Przynosi je ze sobą monsun "yala". Opady są najbardziej obfite w kwietniu, maju i czerwcu.

Kolejny monsun pojawia się w północno-wschodniej części wyspy. Opady trwają od listopada do marca, a najbardziej obfite są w listopadzie i grudniu. Monsun "maha" jest mniej intensywny niż "yala". Jednak w obu przypadkach można się spodziewać nagłych burz.

Najlepsza pora na podróż na Sri Lankę

Najlepiej polecieć na Sri Lankę od grudnia do marca, jeśli chcesz odwiedzić zachód i południe kraju. Natomiast jeśli chcesz się skupić na wschodnim wybrzeżu, najlepszy do tego czas to miesiące od przełomu kwietnia i maja do września.

Temperatury na Sri Lance utrzymują się na mniej więcej stałym poziomie przez cały rok. Wybrzeża i część środkowa wyspy cieszą się 26-30 stopniami Celsjusza. Im wyżej tym chłodniej - wyższe partie Sri Lanki mają średnie temperatury między 18-22 stopniami, natomiast w najwyższej części temperatura powietrza potrafi spaść poniżej zera. Wilgotność jest duża w każdej części wyspy, potrafi wynosić nawet 90%.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Astany, z Santiago De Compostela do Madrytu i, połączeń lotniczych z Warszawy do Pekinu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Pakiety w lipcu, bilety lotnicze Eindhoven Warszawa Okęcie, loty krajowe, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Poduszki/zagłówki podróżne, Zabezpieczenie bagażu, Plecaki biznesowe, Torby podręczne i Walizki dla dzieci.