Kiedy najlepiej polecieć na Bahamy?

Kiedy najlepiej polecieć na Bahamy?

Białe piaszczyste plaże, lazurowa czysta woda i rajskie krajobrazy to trzy podstawowe elementy wyróżniające Bahamy. Kiedy jednak najlepiej pojechać do tego miejsca, by w pełni móc skorzystać z jego uroków?

Temperatura na Bahamach przez cały rok waha się pomiędzy 24. a 29. stopniami Celsjusza. Ciepło utrzymuje się zarówno w zimie jak i lecie. Jedynie zimowe poranki potrafią być nieco chłodniejsze, ale powietrze szybko się nagrzewa. Zima jest również zdecydowanie mniej wilgotna od lata, które przynosi ze sobą upały.

Pora deszczowa

Zwiększona ilość opadów występuje na Bahamach od czerwca do listopada, jednak nie trzeba się tym faktem zbytnio przejmować. Nie jest to typowa pora deszczowa, lecz bardziej sezon na huragany. Warto wiedzieć, że huragany występują na Bahamach stosunkowo rzadko, a jeśli już mają się przytrafić, władze z wyprzedzeniem są w stanie ostrzec ludzi przed możliwym niebezpieczeństwem.

Szczyt sezonu

Szczyt sezonu trwa na Bahamach od grudnia do kwietnia, wtedy też hotele i inni usługodawcy mają najwyższe ceny. Jeśli nie jesteś fanem obficie nakrapianych imprez, unikaj szczególnie marca i kwietnia, kiedy to w Stanach trwa przerwa wiosenna. Wtedy też na Bahamach jest tłoczno i głośno od imprezujących studentów.

Z racji tego, że Bahamy są dobrym miejscem na odpoczynek przez cały rok, warto spróbować wybrać się tam poza sezonem. Właśnie dlatego najlepszym okresem na wypoczynek na Bahamach są miesiące tzw. pory deszczowej.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Dortmundu, z Warszawy do Malagi i, połączeń lotniczych z Wrocławia do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty z Warszawy, loty z Warszawy do Splitu, wyszukiwarka tanich lotów, tanie loty po Polsce.