Kiedy najlepiej polecieć do Puerto Rico?

Kiedy najlepiej polecieć do Puerto Rico?

Puerto Rico ma ciepły i słoneczny tropikalny klimat, ze średnią roczną temperaturą wahającą się pomiędzy 26-27°C. Może ona spaść do kilkunastu stopni na większych wysokościach w styczniu i lutym.

Pora sucha

Najbardziej suchy okres roku wypada na miesiące od stycznia do kwietnia, ale na wyspie tak naprawdę nie ma pory suchej i deszczowej. Opady są możliwe przez cały rok, choć południowo-zachodnia część kraju jest bardzo sucha, natomiast na północnym wybrzeżu opady zdarzają się dwa razy częściej niż na południu.

Pora deszczowa

Opady deszczu zazwyczaj zwiększają się w okresie od maja do października, a huragany są możliwe w dowolnym momencie w okresie od czerwca do listopada. Silne niszczycielskie huragany zdarzają się rzadko.

Szczyt sezonu

Szczyt sezonu turystycznego trwa od grudnia do kwietnia oraz w lipcu i sierpniu. Wtedy również ceny są najwyższe i trudno znaleźć wolne pokoje w hotelach. Szczególnie duży napływ turystów odnotowywany jest w Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Nowy Rok oraz w czasie trwanie przerwy wiosennej w USA (luty/marzec).

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Brukseli do Warszawy, z Warszawy do Frankfurtu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Barcelony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty w lutym, bilety lotnicze z Katowic Pyrzowice do Genewy, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Gry, zabawki, Walizki dla dzieci, Strefa niskich cen i Walizki twarde średnie.