Kiedy najlepiej polecieć do Korei?

Kiedy najlepiej polecieć do Korei?

Korea ma cztery pory roku. Ocenia się, że najbardziej optymalne do odwiedzin są wiosna i jesień. Ale zdecydować musisz sam.

Wiosna

Wiosna na ogół trwa od kwietnia do czerwca i jest powszechnie uważana za najlepszy czas na wizytę: kwitną kwiaty i drzewa wiśni. To dobry moment na odwiedzenie tamtejszych parków narodowych. Odbywają się wtedy również liczne festiwale i koncerty.

Lato

Lato w Korei może być nieznośnie duszne. Najlepiej unikać sezonu monsunowego. który trwa od początku lipca do końca sierpnia. W tym okresie odnotowywana jest aż połowa rocznych opadów.

Jesień

Kolejnym świetnym czasem na odwiedzenie Korei jest jesień (wrzesień-listopad), kiedy temperatury są łagodne, a opadów praktycznie nie ma. Korea okrywa się wtedy różnokolorowymi liśćmi. W parkach narodowych aż roi się od fotografów pragnących uchwycić piękno jesieni. Ciepłe temperatury utrzymują się do października.

Zima

Koreańska zima jest długa i mroźna. Jednak po kraju nadal można bez większych przeszkód podróżować - transport i komunikacja działają sprawnie. Korea odnotowuje duże opady śniegu, dlatego zaleca się informowanie osób trzecich o swoich planach wybrania się w góry - względy bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Brukseli, z Mińska do Warszawy oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Dublina.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Pakiety z Poznania, połączenia z Brukseli do Gdańska, bilety lotnicze, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Pokrowce na walizki, Walizki dla dzieci, Torby podręczne i Walizki miękkie.