Kiedy najlepiej polecieć na Bora Bora?

Kiedy najlepiej polecieć na Bora Bora?

Bora Bora to długa na niecałe 10 km wyspa wchodząca w skład Polinezji Francuskiej. Znajdziesz tam dwa wulkaniczne szczyty, spokojne laguny i rafy koralowe i oczywiście długą listę atrakcji związanych z oceanem.

Bora Bora położone jest 230 km na północny zachód od Tahiti. To sprawia, że wyspa ta cechuje się tropikalnym klimatem i jest miejscem idealnym zarówno dla miłośników plaży, jak i dla wielbicieli sportów. Bora Bora jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc dla nowożeńców, którzy chcą wybrać specjalne miejsce na swój miesiąc miodowy.

Bora Bora ma tylko dwie główne pory roku: lato i zimę. Ponieważ znajduje się na południe od równika, pory roku są tam odwrotne do pór roku w Polsce.

Mokre lato

Lato trwa od grudnia do marca i są to najbardziej mokre miesiące w roku. Ze względu na opady, wilgotność może stać się bardzo wysoka, co może stanowić problem dla osób nieprzyzwyczajonych do takiego klimatu. Często mogą występować burze, które sprawiają, że roczna ilość opadów wynosi czasami nawet do 180 cm. Temperatury w lecie wahają się pomiędzy 21-29°C.

Sucha zima

Zima trwa od początku kwietnia do końca listopada. To najbardziej suche miesiące w roku. W okresie zimowym opady deszczu i burze jest bardzo rzadkie , a wilgotność jest znacznie niższa i przyjemniejsza dla turystów. Temperatury w zimie wahają się pomiędzy 21-27°C. 

Niezależnie od pory roku, pamiętaj, by zabrać ze sobą krem przeciwsłoneczny, bo słońce mocno daje się tam we znaki!

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Wewak. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Wewak.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Barcelony, z Warszawy do Stambułu i, połączeń lotniczych z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Pakiety we wrześniu, bilety lotnicze Londyn Gatwick, tanie bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Zabezpieczenie bagażu, Walizki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki, Torby sportowe i Walizki twarde małe.