Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

10 włoskich miasteczek portowych nieodkrytych przez turystów

10 włoskich miasteczek portowych nieodkrytych przez turystów

Jeśli lubisz Włochy, morze i urocze miasteczka, to trafiłeś w dobre miejsce. Zobaczysz tutaj 10 cudownych portowych wiosek, które Cię zachwycą. Dodatkowo nie są tak popularne, jak ich bardziej słynne odpowiedniki, np. Cinque Terre. Zaczynamy!

Porto Venere

Ta mała wioska rybacka znajduje się niedaleko słynnego Cinque Terre. Wystarczy krótka przejażdżka łodzią, by się tam znaleźć. Posiada ten sam urok słynnego miasteczka, jednak zdecydowanie mniej tam turystów. Sam port jest bardzo malowniczy, warto jednak wejść głębie w Porto Venere, przejść się uliczkami tej wioski rybackiej. Znajdziesz tam spektakularne antyczne ruiny, piękne kościoły, a nawet starożytny zamek, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasteczko i morze.

Fot. Shutterstock


Piombino

Kiedyś w Piombino znajdowała się baza marynarki, teraz jednak port używany jest tylko jako przystań dla statków prywatnych i transportowych. Legenda głosi, że swego czasu Napoleon Bonaparte oferował to miasteczko swojej siostrze, która wkrótce zaczęła je nazywać "małym Paryżem". Nic dziwnego - Piombino może się poszczycić ekstrawagancką architekturą, fontannami, muzeami i innymi atrakcjami. Będąc na miejscu, warto wspiąć się na szczyt klifu Piazza Bovio, skąd można podziwiać widok na port oraz morze, aż do wyspy Elba.


Porto Santo Stefano

To urocze portowe miasteczko znajduje się w Toskanii, zaledwie kilka minut jazdy od L'Argentario. Znajdziesz tu wszystko, co najlepsze we Włoszech: starożytną fortecę z XVII wieku, dwie wieże wartownicze z tego samego okresu, z których roztacza się wspaniała panorama na okolicę. Jeśli nie jesteś fanem historii, ale za to lubisz włoskie jedzenie, to Porto Santo Stefano Cię nie zawiedzie. Możesz tam skosztować świeżych owoców morza i prawdziwej toskańskiej kuchni.


Ponza

Ponza jest dość dużym portem dającym schronienie nie tylko statkom, ale również uroczym restauracjom, sklepom i kawiarniom . Nie jest to nieodkryte miejsce, jednak nadal nie jest całkowicie zadeptane przez turystów. Ponza znajduje się jedynie dwie godziny drogi od Rzymu, dlatego jest popularnym miejscem wypoczynkowym. Zachwycają znajdujące się w pobliżu groty, w których można pływać oraz słynna zatoka w kształcie księżyca Chiaia di Luna, z jedną z najpiękniejszych plaż we Włoszech.


Tropea

Tropea została wybudowana już w początkach Imperium Rzymskiego. Legenda głosiła, że sam Herkules pojawił się w Tropei w trakcie wyprawy po Złote Runo. Cóż, wiedział gdzie zajrzeć, bo miasteczko jest piękne. Otaczają je malownicze klify, a architektura jest zachwycająca. Piaszczyste plaże, lodziarnie i sklepiki - aż dziw bierze, że nie ma tam więcej turystów. Zjawiają się głównie Włosi podczas swoich urlopów.


Camogli

Camogli to lekko senne miasteczko na włoskiej riwierze. Budynki nabrzeżne mienią się kolorami. Jest to popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Mediolanu i Turynu, jednak obcokrajowcy docierają tu dość rzadko. W przeciwieństwie do Portofino, Camogli nie posiada wąskich uliczek, lecz może się poszczycić otwartymi placami i cichymi ścieżkami, które prowadzą wprost na wybrzeże.


San Remo

San Remo może się poszczycić nadmorskimi promenadami, kasynami w stylu art nouveau, pięknymi hotelami i portowym wdziękiem. Nie jest tak popularne jak pobliskie Portofino, dlatego nadal można je podziwiać bez przytłaczającego tłumu turystów. Plaże San Remo są piaszczyste, a jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś na odwiedzenie tej miejscowości, to może zachęci Cię jej druga nazwa: "La Cittá dei Fiori", czyli Miasto Kwiatów.


Gaeta

Gaeta znajduje się pomiędzy Rzymem a Neapolem, tuż nad zatoką Gaeta. Jest to port rybacki, z kolorowymi domkami, wąskimi uliczkami, średniowiecznymi kościołami i zamkiem z XIII wieku. Zatoka jest głęboka, dlatego miasteczko dysponuje jedynie niewielkim paskiem plaży. To nie plaża jest jednak główną atrakcją Gaety. Jest nią natomiast Montagna Spaccata, czyli przepołowiona góra.


Ravello

Ravello znajduje się na wybrzeżu Amalfi. Znajdziesz tu romantyczne ogrody w Villa Rufolo i Villa Cimbrone, z których roztaczają się wspaniałe widoki na morze. Możesz również wspiąć się na najwyższy punkt miasteczka, zwany tarasem nieskończoności. Miasteczkiem zachwycali się wielcy twórcy, m.in. Virginia Woolf, Joan Mirò, Truman Capote, Tennessee Williams czy Ryszard Wagner.


Porto Ercole

Kolejne portowe miasteczko Toskanii. Znajduje się pomiędzy Florencją a Rzymem, w prowincji Grosseto. Miasteczko jest niewielkie, jednak bardzo urokliwe. Domy są malowane w różne kolory, a uliczki zachęcają do spacerów. W Porto Ercole znajduje się również miejsce ostatniego spoczynku Caravaggio, który zmarł akurat w tym mieście.

Nawigacja dodatkowa