przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Kiedy lecieć na Malediwy?

Kiedy lecieć na Malediwy?

26 atoli o bielutkich plażach pośrodku błękitnego oceanu. Tak, Malediwy to raj na Ziemi. Niestety raj ten może wkrótce ulec zniszczeniu, dlatego warto się pospieszyć z odwiedzeniem go.

Malediwy są najniżej położonym krajem na świecie. Znajdują się średnio 1,5 metra nad poziomem morza, co czyni je bardzo narażonym na skutki ocieplenia klimatu. Już teraz poziom wód podwyższył się na tyle, że zagraża pomniejszym wysepkom. Jeśli chcesz rozkoszować się pięknem Malediwów, nie zwlekaj. Ale zanim tam polecisz, musisz wiedzieć kilka rzeczy o tamtejszym klimacie. 

Malediwy znajdują się w strefie tropikalno-monsunowej. To oznacza, że można się tam spodziewać dwóch pór: suchej i deszczowej.Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia. Jest to również szczyt sezonu turystycznego. Pora deszczowa trwa od maja do listopada. Zaczynają wtedy wiać wiatry i zwiększa się częstotliwość opadów. Jednak temperatura nadal jest wysoka. Najmniej godzin ze słońcem jest w sierpniu i wrześniu, wtedy również zdarzają się deszcze trwające parę dni. 

Te z wysp na Malediwach, które znajdują się najbliżej równika, odnotowują również największą sumę opadów, jednak opady są równomiernie rozłożone na wszystkie miesiące. Północne wyspy natomiast charakteryzują się większą liczbą burz. 

Temperatury w ciągu roku ulegają niewielkim wahaniom (2-5 stopni Celsjusza) i oscylują w okolicach 26-30 stopni. Temperatura wody jest praktycznie stała i wynosi 28 stopni Celsjusza.

Jeśli jeszcze się wahasz, czy polecieć akurat na Malediwy, mamy dla Ciebie kilka zdjęć na zachętę.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock


Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock
 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Berlina do Bergen, z Warszawy do Lizbony i, połączeń lotniczych z Warszawy do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty na weekend z Warszawy, tanie loty z Warszawy do Splitu, loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Adaptery podróżne, Poduszki/zagłówki podróżne, Bagaż Wizzair i Dla Dzieci.