Bądź bezpieczny podczas wyjazdu - nowa aplikacja Google'a Ci to ułatwi

Bądź bezpieczny podczas wyjazdu - nowa aplikacja Google'a Ci to ułatwi

Google wypuściło na rynek nową aplikację o nazwie Trusted Contacts. Pozwala ona najbliższym przyjaciołom i rodzinie widzieć lokalizację Twojego telefonu nawet wtedy, gdy jest on w trybie offline.

Żeby korzystać z aplikacji, trzeba wyznaczyć zaufanych ludzi z kontaktów zapisanych w urządzeniu. Tylko oni będą w stanie dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się Twój telefon. To przydatna funkcjonalność zwłaszcza podczas podróży czy wspinaczki. Informowanie działa w dwie strony.

Można wysyłać zaufanym osobom informacje o dotarciu do miejsca docelowego. Wskazane osoby mogą również zażądać udostępnienia Twojej lokalizacji. Jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, możesz odrzucić żądanie. Jeśli jednak nie odpowiesz w określonym czasie, lokalizacja zostanie wysłana do osoby, która jej zażądała.

Aplikacja może być bardzo przydatna dla podróżników zwłaszcza, że działa również w trybie offline. Na razie dostępna jest jedynie na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Na wersję na iOS trzeba będzie jeszcze poczekać.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!