Bądź bezpieczny podczas wyjazdu - nowa aplikacja Google'a Ci to ułatwi

Bądź bezpieczny podczas wyjazdu - nowa aplikacja Google'a Ci to ułatwi

Google wypuściło na rynek nową aplikację o nazwie Trusted Contacts. Pozwala ona najbliższym przyjaciołom i rodzinie widzieć lokalizację Twojego telefonu nawet wtedy, gdy jest on w trybie offline.

Żeby korzystać z aplikacji, trzeba wyznaczyć zaufanych ludzi z kontaktów zapisanych w urządzeniu. Tylko oni będą w stanie dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się Twój telefon. To przydatna funkcjonalność zwłaszcza podczas podróży czy wspinaczki. Informowanie działa w dwie strony.

Można wysyłać zaufanym osobom informacje o dotarciu do miejsca docelowego. Wskazane osoby mogą również zażądać udostępnienia Twojej lokalizacji. Jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, możesz odrzucić żądanie. Jeśli jednak nie odpowiesz w określonym czasie, lokalizacja zostanie wysłana do osoby, która jej zażądała.

Aplikacja może być bardzo przydatna dla podróżników zwłaszcza, że działa również w trybie offline. Na razie dostępna jest jedynie na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Na wersję na iOS trzeba będzie jeszcze poczekać.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Stornoway. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety ze Stornoway.

Jeżeli wybierasz się do Wielkiej Brytanii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Poznania do Londynu, bilety lotnicze Katowice Londyn lub tanie loty z Gdańska do Londynu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Wrocławia do Londynu i z Warszawy do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty na Malediwy, bilety lotnicze Londyn Gatwick, bilety lotnicze Kraków Londyn Gatwick, bilety lotnicze, loty po Polsce, Loty do Wielkiej Brytanii.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Plecaki i torby foto, Gry, zabawki, Torby dla dzieci i Walizki kabinowe.