Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do WietnamuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Hanoi (HAN) Noibai Int. Apt.od 3248Wybierz
 • Ho Chi Minh City (SGN) Tan Son Nhat Int. Apt.od 3258Wybierz
 • Haiphong (HPH) Cat Bi Apt.od 6601Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Wietnamu

Znajdź nas w social mediach

Świątynia Ngoc Son

Zobacz także:

Na północnym końcu Hoan Kiem Lake jest mała wyspa z Ngoc Son. Znajdująca się na niej świątynia najprawdopodobniej pochodzi z XIV wieku. Świątynię poświęcono bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300.000 wojsk wysyłane do inwazji Wietnamu przez Mongołów przez cesarza Kublai Khan. Znajdują się w niej również ołtarze poświęcone uczonym: Van Xuong oraz La Abie (święty patron lekarzy).

Mauzoleum Ho Chi Minh

Zabalsamowane ciało Ho Chi Minha wystawione jest na widok publiczny w granitowym grobowcu wzorowanym na grobie Lenina w Moskwie. Ten sposób okazywania niemal boskiego uwielbienia komunistycznym przywódcom narodu był praktykowany również w przypadku Mao Zedonga, Kim Il-Sunga i przez pewien czas Józefa Stalina. Ho Chi Minh przez komunistyczne władze uważany jest za najważniejszy symbol kraju, nawet mimo faktu, że rząd komunistyczny porzucił jego polityczne idee w latach osiemdziesiątych XX wieku. Dla Wietnamczyków pozostał on „wujkiem Ho”, a jego wizerunek zdobi publiczne budynki oraz donga – narodową walutę.

Hue

Dawna stolica Wietnamu oferuje turystom zwiedzanie miasta rowerami, rikszami lub busem, a także rejs łodzią po perfumowanej rzece do najsłynniejszej pagody Wietnamu - Thien Mu. Moża także skorzystać z przejazdu do grobowców królewskich i możliwości zwiedzania jednego z grobów dynastii Nguyen. Podziwiać można również Cytadelę, Cesarskie Miasto i Zakazane Miasto oraz XIX Flag Tower.

Hoi An - Stare Miasto

Wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie. Największe wrażenie na turystach  robią kolorowe lampiony wiszące na kamieniczkach, które wieczorem odbijają się w wodzie kanału dając przepiękne efekty. Bajecznie wygląda most japoński. Można odnieść wrażenie, że w Hoi Lan czas się zatrzymał 100 lat temu, a kamieniczki chińskich i japońskich kupców tylko potęgują klimat tamtych czasów. To dawne portowe miasto usytuowane przy ujściu rzeki Cz Bon była ważnym centrum handlu w Wietnamie w XVI i XVII wieku.

My Son

My Son to nazwa ruin wspaniałego niegdyś świętego miasta z czasów świetności dynastii Czam panującej w IV-XII stuleciu. Na skutek upływu czasu oraz amerykańskich bombardowań podczas w wojny w latach siedemdziesiątych XX wieku, niewiele z kilkudziesięciu hinduistycznych świątyń oraz budynków mieszkalnych przetrwało do dziś. Miejsce jest malowniczo położone, w dolinie, wśród porośniętych dżunglą wzgórz. Podobnie jak Angkor w Kambodży, My Son na został opanowany przez dżunglę i zapomniany przez ludzi. Święte Miasto zostało odkryte dopiero pod  koniec XIX wieku i ogłoszono je wielką atrakcją archeologiczną. My Son znajduje się niecałe 30 kilometrów od Hoi An i 60 kilometrów od Da Nang. Najwygodniej odwiedzić je w ramach jednodniowej wycieczki z któregoś z tych miast. 

Wybrzeże Morza Południowochińskiego 

Morze Południowochińskie jest znakomitym miejscem dla miłośników kąpieli oraz plażowania. Nadmorskie ośrodki oferują dość bogatą infrastrukturę o wysokim standardzie, mogącą zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych turystów.

Tunele Cu Chi

Podziemne miasto Viet Congu pochodzące z czasów wojny wietnamskiej. Turystom oferuje się  tam przejście jednym z tuneli. Chętni mają możliwość strzelania z AK47, M16 a nawet bazooki. Cu Chi to dzielnica Sajgonu. Ogromne tunele rozciągające się przez dziesiątki kilometrów, stanowiły miejsca kryjówek dla partyzantów oraz sieć transportową dla broni i żywności. Z czasem Amerykanie próbowali zdobyć tunele, jednak ponieśli klęskę.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!