Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Zakynthos

Znajdź nas w social mediach

tanie loty na Zakynthos
Fot. Shutterstock

Zakynthos, nazywana także Zante, to grecka wyspa, która jest najbardziej wysuniętą na południe Wyspą Jońską. Jest to także jeden z najchętniej odwiedzanych przez polaków kierunków. Jej popularność sprawi, że wyspa ma dwa oblicza. Z jednej strony nie brakuje tu nadmorskich miasteczek, w których turyści mogą cieszyć się świetnie przygotowaną infrastrukturą na plażach, bogatą ofertą hotel oraz różnorodnością barów i restauracji. Jednak Zakynthos to przede wszystkim zielona i dziewicza wyspa, która swoim pięknem zachwyca na każdym kroku. Nie brakuje tu malowniczych zatoczek, gór i stromych klifów oraz rozległych gajów oliwnych. 

Pierwsze wzmianka o wyspie pojawiła się już w Iliadzie oraz Odysei Homera. Jednak mimo starożytnych korzeni, Zakynthos nie ma zbyt wielu antycznych zabytków. Nie oznacza to jednak, że wyspa nie ma dla turystów nic do zaproponowania. Wśród największych atrakcji Zakynthos warto wymienić: Zatokę Wraków, Błękitne Groty, Półwysep Vassilikos, Groty Keri oraz stolica wyspy – Zakynthos. 

tanie loty na Zakynthos - Zatoka Wraków

Skąd polecisz na Zakynthos? Jakie lotniska znajdują się na Zakynthos?

Na wyspie znajduje się jedno lotnisko – Port lotniczy Zakynthos, który położony jest 6 km od miasta Zakynthos. Z lotniska do stolicy wyspy możecie dojechać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to lokalny autobus, którym dojedziecie na dworzec kolejowy. Jest to najtańsza opcja transportu 1,60 euro, jednak kursuje on tylko 4 razy w ciągu dnia. Na lotnisku możecie także skorzystać z transportu taksówką lub też wypożyczyć samochód. Bezpośrednie tanie loty na Zakynthos oferują tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Obaj przewoźnicy latają z Warszawy. W sezonie turystycznym (od maja do października) jest to bardzo popularny kierunek dla lotów czarterowych. Na Zakynthos polecicie linią RyanAir Sun z Warszawy, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Rzeszowa.

tanie loty na Zakynthos - Błękitne Groty

Pogoda na Zakynthos. Kiedy lecieć na Zakynthos?

Najlepsza pogoda na Zakynthos przypada na miesiące czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W tych miesiącach temperatura powietrza w dzień to około 28-30 stopni Celsjusza. Jeśli planujecie błogi odpoczynek na plaży, przeplatany kąpielami morskimi to najlepiej kupić tanie loty na Zakynthos w lipcu lub sierpniu. Wtedy temperatura wody jest najwyższa. Również maj i październik to idealny czas aby odwiedzić tą piękną grecką wyspę. Średnie temperatury w dzień to około 24 stopni Celsjusza, dzięki czemu nadal możecie korzystać z uroków tutejszych plaż, a także zobaczyć największe atrakcje wyspy w przyjemnej temperaturze.

 

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Zakynthos?

Bezpośrednie loty na Zakynthos oferują tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair. Obaj przewoźnicy latają z Warszawy. W sezonie turystycznym (od maja do października) jest to bardzo popularny kierunek dla lotów czarterowych. Na Zakynthos polecisz linią RyanAir Sun z Warszawy, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Rzeszowa.

Jak długo trwa lot na Zakynthos?

Długość lotu na Zakynthos z Polski uzależniona jest od miejsca wylotu. Lot z Gdańska trwa około 3 godziny, natomiast lot z Rzeszowa 2 godziny i 15 minut.

Ile kosztują bilety lotnicze na Zakynthos?

Średnia cena biletów na Zakynthos w linii Wizzair i Ryanair to 600zł. Czasem zdarzają się także promocje i za lot zapłacisz nawet o połowę taniej. 

Kiedy najtaniej lecieć na Zakynthos?

Najtańsze ceny biletów kupisz na wiosnę i jesienią. Szczyt sezonu na Zakynthos to miesiące czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy bilety są najdroższe.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź