Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Seszele

Znajdź nas w social mediach

Seszele
Seszelski raj
Fot. travelourplanet

W dzień żar tropików, a w nocy czar zabawy. Do tego fantazyjne gatunki fauny i flory oraz krajobrazy rodem ze zdjęć najlepszych światowych fotografów. Seszele – egzotyczna kraina u podnóży Afryki – zapraszają na wakacje! Seszele to archipelag wysp położonych na wodach Oceanu Indyjskiego u wschodnich wybrzeży Afryki. W skład republiki wchodzi 92 wyspy, wśród których największe to: Mahe, Praslin oraz Silhouette. Błękitna tafla oceanu zewsząd otaczająca Seszele sprawia, że stały się on światową ojczyzną nurkowania. Na terytorium tego kraju znajdują się tereny zarówno dla początkujących zdobywców morskich głębin, jak i stałych pasjonatów.

Turystyka

Przebywając na którejś z seszelskich wysp nie można pominąć rodzimego menu. A to jest nadzwyczaj bogate. Kuchnia Seszeli bogata jest w ryby. Specjałem tubylców jest tuńczyk, ale wielbiciele bardziej egzotycznych smaków mogą skosztować także potrawy z rekina lub morskiego ssaka, np. wieloryba. Podobno w wodach często goszczących turystów można spotkać zupełnie niegroźne rekiny. Ale ostrożności nigdy za wiele...

Seszele to nie tylko turkusowa woda, biały piasek i palmy uginające się pod ciężarem kokosów. Na wyspach możemy spotkać unikatowe gatunki ptaków, żółwi i papug (w tym chronioną Czarną Papugę). Strudzeni turyści mogą zafundować sobie wycieczkę wołem, podczas której zaobserwują niespotykane gatunki roślin. A po całodniowej, emocjonującej wycieczce wypada skosztować miejscowego specjału – gotowaną ośmiorniczkę w sosie curry. Dodajmy, że jak na kulinarnych patriotów przystało, Seszelczycy curry produkują z mleka kokosowego.

Kiedy warto lecieć na Seszele?

Archipelag o każdej porze roku jest atrakcyjny turystycznie. Średnia temperatura powietrza na wyspach waha się między 28 ºC, a 32 ºC, natomiast woda ma tam od 25 ºC do 29 ºC. Jeśli zamierzasz większość czasu spędzić, odpoczywając i korzystając z uroków upalnej pogody, zaplanuj sobie urlop i zarezerwuj tanie loty na Seszele między końcem kwietnia i czerwca lub od połowy września do połowy listopada. W trzech zimowych miesiącach (grudzień, styczeń, luty) na Seszelach występuje pora monsunowa, podczas której dają o sobie znać opady deszczu oraz silne podmuchy wiatru.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!