przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do MoldeOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Molde

molde
Nowoczesna architektura
Fot. Wikipedia

Niewielkie miasteczko zamieszkane przez 25 tysięcy mieszkańców, będące zarazem głównym miastem norweskiego rejonu Romsdal. Pomimo swojej wielkości jest centrum administracyjnym, kulturalnym i handlowym. Jego wartość turystyczną podkreśla fakt, że było chętnie odwiedzane już pod koniec XIX wieku. Regularnie przyjeżdżał tu na letni wypoczynek niemiecki cesarz Wilhelm. Turystów oprócz spokojnego klimatu miasteczka przyciągają także niespotykane widoki: wokół Molde wyrastają szczyty 220 gór. Jest to także bardzo popularna lokacja wśród miłośników żeglarstwa, przez co dobrze rozwinięta jest infrastruktura portowa. Miasto otrzymało miano „miasta róż”, prawdopodobnie dzięki wszechobecnym ogrodom.

Okolica sprzyja uprawianiu przeróżnych sportów. Liczne górskie ścieżki stwarzają znakomite warunki do wędrówki. Zachwyceni będą także alpiniści, chociaż lokalne szczyty nie zapewnią im prawdopodobnie wielkich wyzwań. Wędkarzy urzekną pełne łososi i pstrągów rzeki. Rejony Molde są też znane wśród miłośników nurkowania. Innymi słowy – dla każdego coś miłego.

Historia

Ślady osadnictwa w okolicy Molde pochodzą sprzed wielu lat, a są udokumentowane przez kamienne płyty z wyrytymi znakami znalezionymi na zachód od centrum miasta. Historia Molde jest także związana z osadą Veøy („święta wyspa”), o której wzmianki pojawiły się przy okazji bitwy pod Sekken z 1162 roku, gdy król Hakkon został zabity podczas pojedynku z Erlingiem Skakke. Osada została opuszczona w XV wieku, ale jej miejsce zastąpiły dwie nowe założone niedaleko. Jedną z nich było Molde, które uzyskało prawa miejskie w 1614 roku. Miasto dzielnie opierało się szwedzkim najazdom podczas II wojny północnej, a po wyzwoleniu w 1660 roku zostało stolica regionu. Do XIX wieku dynamicznie rozwijał się tu przemysł tekstylny, wówczas także rozpoczęła się turystyczna kariera miasta. Powstawały wówczas liczne hotele, ogrody i parki. Niestety, jedna trzecia miasta uległa zniszczeniu w pożarze 21 stycznia 1916 roku, mimo czego rozwój miasta zatrzymał się. Znacznie gorsze skutki przyniosła II wojna światowa i niemieckie naloty z 1940 roku. Od okresu powojennego miasto przeżywa ponowny rozkwit.

W Molde wiele znaczy kultura i edukacja, jest tu nawet uniwersytet. Każdy, kto ma ochotę na odpoczynek w pełnym uroku i spokoju zakątku świata nie będzie rozczarowany wybierając właśnie Molde.

Tanie loty do Molde - zainteresowany?

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Molde. Jeśli wybierasz się do Molde nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki biletów lotniczych.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Molde. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Molde.

Jeżeli planujesz podróż do Norwegii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Warszawy do Oslo, bilety lotnicze Oslo lub tanie loty z Bodo do Svolvaer.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Berlina do Bergen i z Gdańska do Bergen.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Okazje na loty na tydzień, Okazje na loty na Cypr, Okazje z Polski, Okazje na loty z Polski do 200 zł, bilety lotnicze Modlin Bruksela Charleroi, bilety lotnicze z Gdańska do Stavanger, bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, do Skandynawii.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pozostałe, Ręczniki, Saszetki i portfele, Zabezpieczenie bagażu i Koce, poduszki, zagłówki.