Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Konakry

Wybrzeże Gwinei
Wybrzeże w okolicach Konakry
Fot. attawayjl

Konakry to jedna z niewielu afrykańskich metropolii – stolica Gwinei zamieszkiwana jest przez ponad 2 miliony ludzi. Wyspa Tombo i Półwysep Kaloum, skrawki lądu, na których jest położone miasto wcinają się mocno w wody Oceanu Atlantyckiego. Rozkład ulic Konakry przypomina jeszcze o europejskim panowaniu na tym terenie, jednak gęsta zabudowa wznoszona często z resztek materiałów powoduje, że francuskie naleciałości są słabo widoczne i miasto ma zdecydowania afrykański charakter.

Miasto powstało pod koniec XIX wieku i niedługo potem zostało podbite przez Francję, która wkrótce ustanowiła to miejsce stolicą całego kraju. Konakry rozwinęło się jednak dopiero dopiero po II wojnie światowej, a dynamiczny rozwój miał miejsce szczególnie po odzyskaniu przez kraj niepodległości w 1958 roku. Obecnie metropolia stanowi finansowe, gospodarcze oraz kulturalno-oświatowe centrum Gwinei, jest to równocześnie największy port morski w kraju oraz ważny węzeł komunikacyjny. Pod miastem znajduje się międzynarodowe lotnisko Konakry-Gbessia (CKY), które obsługuje połączenia z innymi państwami afrykańskimi oraz z Europą. Konakry to także najważniejsze centrum handlu rudami żelaza oraz boksytem.

Nie jest to niestety wymarzone miejsce na urlop – klimat równikowy wybitnie wilgotny daje o sobie znać szczególnie na wybrzeżu kraju, gdzie zlokalizowana jest stolica, roczne opady przekraczają tu 4000 milimetrów, a pora sucha nie występuje. W ciągu roku większość dni jest deszczowa, pomiędzy dniem a nocą oraz w ciągu całego roku różnice temperatur są nie wielkie, a powietrze przez cały czas jest bardzo wilgotne – praktycznie przez cały czas utrzymuje się względna wilgotność powietrza na poziomie powyżej 75% Dla porównania w naszej strefie klimatycznej przeciętne wilgotność powietrza to od 40 do około 60 %, a ilość opadów w roku to około 600 milimetrów.

Szczególnie podczas pobytu w stolicy turyści z zamożniejszej cześć świata powinni dbać o swoje bezpieczeństwo – nie wchodzi w grę nocne spacerowanie po mieście, na baczności trzeba mieć się w pobliżu bazarów i w innych miejscach, gdzie jest tłoczno. Kosztowny sprzęt należy ukryć głęboko w bagaży, pod ręką mieć jedynie niewielką kwotę na drobne wydatki, a pozostałe pieniądze ukryć w kilku częściach bagażu. Zawsze uważać należy na klucze, portfele z dokumentami, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe itp. Jako, że Gwinea to kraj muzułmański trzeba pamiętać o przestrzeganiu tutejszych zwyczajów dotyczących ubioru i kontaktów między przedstawicielami różnych płci.  

Najważniejsze atrakcje Konakry to Muzeum Narodowe oraz Wielki Meczet, największy tego typu obiekt w obrębie Afryki Zachodniej – potężna sala modlitw wsparta na filarach oraz wysokie i strzeliste minarety to znaki rozpoznawcze projektu  Ahmed Sékou Touré. Konakry może pochwalić się także ogrodem botanicznym ulokowanym w pobliżu centrum miasta. W stolicy Gwinei znajduje się także Uniwersytet Konakry, będący obecnie największą szkołą wyższą w kraju oraz pierwszą tego typu instytucją - jego historia sięga roku 1963. W pobliżu miasta znajduje się także niewielki archipelag wysp -  Iles de Los słynący z pięknych plaż oraz lasów.

Tanie loty do Gwinei to wspaniała okazja by zorganizować wyprawę do Afryki i poczuć prawdziwy smak tego kontynentu. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa