Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Kolumbii

Znajdź nas w social mediach

Kolumbia - kobiety w strojach ludowych
Fot. Flowery *L*u*z*a*

Ostatnimi czasy można zauważyć ogromny wzrost zainteresowania turystów Kolumbią, dotąd raczej niezbyt popularnym celem wakacyjnych wojaży. Ten tropikalny kraj położony w północnej części Ameryki Południowej dotychczas kojarzył się raczej z miejscem odpowiednim dla wielbicieli ekstremalnych wrażeń, niż zwykłych turystów. Na zeszłorocznych targach turystycznych w Berlinie silnie oblegane pawilony Kolumbii promowały się hasłem „Only risk is wanting to stay” - i rzeczywiście, coś w tym jest. Jedynym niebezpieczeństwem wynikającym z wizyty w Kolumbii jest bowiem chęć zostania tam dłużej i dłużej...

W kraju zachwycająca jest przede wszystkim różnorodność. Dotyczy to właściwie wszystkiego: krajobrazów, ludności, potraw... Kolumbia jest jedynym krajem Ameryki, który leży zarówno nad Morzem Karaibskim, jak i Oceanem Spokojnym. Dzięki temu turyści mają dostęp do dwóch wybrzeży. Całe państwo jest dość wysoko położone - większość powierzchni zajmują przecież majestatyczne góry Andy (najwyższy punkt - Pico Cristóbal Colón, 5775 m. n. p. m. ). Stolica Kolumbii, Bogota, jest trzecią najwyżej położoną stolicą świata (2640 m. n. p. m.). W państwie spotykają się tak różne od siebie regiony, jak właśnie ośnieżone szczyty Andów i Dżungla Amazońska.

Ludzie pojawili się na terenach dzisiejszej Kolumbii prawdopodobnie jakieś 10 tysięcy lat przed naszą erą. Były to proste plemiona żyjące z myślistwa i zbieractwa. Już wkrótce zaczęły się one powiększać i coraz lepiej organizować. Dwoma najważniejszymi plemionami zostali Indianie Muisca i Tayrona. Ci pierwsi byli uzdolnionymi rzemieślnikami: z ich rąk wychodziły prawdziwe perełki ceramiczne, rozwinęli oni także umiejętność obróbki metali, zwłaszcza złota. Właśnie ta specjalizacja przyczyniła się do powstania mitu o El Dorado. Wraz z epoką kolonialną nasiliły się wyprawy europejskie do Nowego Świata. Za odkrywcę Kolumbii uznawany jest oficjalnie Alonso de Hojeda – zdarzenie to miało mieć miejsce w 1499 roku. Tereny dzisiejszej Kolumbii wkrótce zostały opanowane przez Hiszpanów i wcielone najpierw do Wicekrólestwa Peru, a następnie – Nowej Grenady. Tutejsza ludność wcale nie była zadowolona z takiego biegu wydarzeń. Od czasu do czasu wybuchały pomniejsze rebelie. Sukces przyszedł dopiero w 1819 roku wraz z osobą Szymona Bolivara, kolumbijskiego bohatera narodowego. Wraz z Francisco José de Paula Santanderem udało mu się oswobodzić naród. Bolivar, a później Santander, zostali kolejno prezydentami Kolumbii.

Mimo zdobycia niepodległości sytuacja w kraju wciąż była napięta. W 1863 roku przekształcono go w Stany Zjednoczone Kolumbii, a już w dwa lata później – w Republikę Kolumbii. Pod koniec XIX wieku wybuchł konflikt pomiędzy ugrupowaniami liberałów i konserwatystów. W wyniku tzw. wojny 1000 dni zwyciężyli ci drudzy. Śmierć poniosło wówczas wielu Kolumbijczyków. Początek XX wieku przyniósł ze sobą wzrost niechcianych wpływów USA na Kolumbię. Władza przechodziła z rąk do rąk, od konserwatystów do liberałów. W 1948 roku morderstwo liberała Jorge Gaitana stało się przyczyną trwającej 10 lat wojny domowej. Pokój w Kolumbii miał nastać w 1991 roku wraz z przyjęciem konstytucji, ale sytuacja nie zmieniła się. Aktualnie atmosfera w kraju zaczyna się stopniowo polepszać.

Nie tylko piękne pejzaże sprawiają, że warto podjąć ryzyko i odwiedzić Kolumbię. Mieszkańcy kraju, pomimo ciągnących się od wielu lat konfliktów i problemów, należą do niezwykle gościnnych i przyjaznych ludzi. Zabytki starożytnych cywilizacji, zakupy na gwarnym targowisku, wielogodzinne wędrówki wśród dziczy – wszystko to jest warte przeżycia. Przy odrobinie szczęścia możemy trafić na jeden z barwnych festiwali. Dlaczego więc nie skorzystać z rozwoju turystyki kolumbijskiej właśnie teraz?

Kiedy lecieć?

Kraj jest bardzo zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu, a co za tym idzie – pogody i klimatu. W większej części Kolumbii występują jednak tylko dwie pory roku: deszczowa (od kwietnia do czerwca i od sierpnia do listopada) oraz sucha. W najwyżej położonych miastach, np. Bogocie, temperatura w zimie spada poniżej 0 stopni. W miastach na wybrzeżach dla odmiany jest gorąco i wilgotno. Najlepsza pora na wizytę w Kolumbii zależy od tego, gdzie i po co jedziemy.

Kolumbia zaprasza! Z serwisem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Kolumbii w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie loty z Polski do Kolumbii? Skorzystaj zatem z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź