Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Kalamaty

Znajdź nas w social mediach

Szukasz ciekawego miejsca na Półwyspie Peloponeskim? Wybierz się koniecznie do Kalamaty! To największe miasto półwyspu może się poszczycić przepięknymi plażami, a sama Kalamata ma stosunkowo bogatą ofertę turystyczną: są hotele, kluby i restauracje. Jeśli planujesz wakacje w Grecji możesz wybrać to miasto! Zobaczysz połączenie historycznej zabudowy ze współczesną architekturą, co wynika bezpośrednio ze zniszczeń wywołanych trzęsieniem ziemi z 1986 r.

Co zobaczyć w Kalamacie? Najciekawsze zabytki Kalamaty

Pobyt w Kalamacie można zacząć od odwiedzenia frankońskiego zamku Geoffreya Villehardouin z XIII wieku. Następnie warto zobaczyć kościół Agioi Apostoloi, który został wybudowany w X wieku, a wtedy można ruszyć do Messeńskiego Muzeum Archeologicznego, by potem odpocząć na jednej z licznych plaż lub urządzić sobie piknik pod drzewem oliwnym, z których słynie Kalamata. Spacerując po mieście koniecznie zajrzyj do którejś z restauracji i kawiarni i spróbuj miejscowej oliwy z oliwek. Jest wyborna!

Jak dolecieć do Kalamaty?

Do portu lotniczego Kalamata  dolecisz z Katowic i Warszawy. Loty obsługuje LOT. Z lotniska do miasta Kalamata można dostać się prywatnym busem lub taksówką, podróż trwa ok. 20 min. Można również wypożyczyć samochód. Lotnisko znajduje się 13 km na północny zachód od miasta.  

Kiedy polecieć do Kalamaty?

Kalamata jest miejscem interesującym przez cały rok. W zimie można się spodziewać temperatur maksymalnych w granicach 11°C, zaś na wiosnę i na jesień można liczyć na przyjemne temperatury od 18 do 20°C. Szczyt sezonu przypada w wakacje, wtedy jest też najgoręcej, ok. 32°C w sierpniu. Woda nadaje się do kąpieli od czerwca do września. Najbardziej deszczowym i zimnym miesiącem jest styczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Kalamaty?

Do Kalamaty polecisz bezpośrednio z Polski Z LOT-em.

Jak długo trwa lot do Kalamaty?

Loty do Kalamaty, obsługiwane bezpośrednio z Polski, trwają nieco ponad 2,5 godz.

Ile kosztują bilety lotnicze do Kalamaty?

Cena biletów lotniczych do Kalamaty może wynosić ok. 500 zł. Warto śledzić zmieniające się oferty.

Kiedy najtaniej lecieć do Kalamaty?

Wysoki sezon na loty do Kalamaty przypada na lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 367 Sprawdź