Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Ghany

Znajdź nas w social mediach

 Ghana
Ghana
Fot. paularps

Ghana jest najlepszym przykładem afrykańskiego kraju, który niejednokrotnie potrafi zaskoczyć przybywających turystów. Zwłaszcza, że informacji na jej temat w polskim Internecie jest jak na lekarstwo.

Ghana w języku Akan oznacza Król-Wojownik. Niegdyś jedno z pierwszych imperiów Afryki, zamożne dzięki transsaharyjskiemu handlowi złotem i solą, nazywane „Złotym Wybrzeżem”. Dziś republika należąca do Wspólnoty Narodów, którą co raz chętniej odwiedzają turyści z całego świata. Większość powierzchni Ghany to tereny równinne, które na południowym zachodzie i na wschód od gór Awkapim zmieniają sie w płaskowyże. Kraj ten graniczy z Togo, Burkina Faso oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej i leży u wybrzeży Oceanu Atlanyckiego.

Klimat Ghany

W Ghanie napotkamy klimat podrównikowy - w południowej części kraju występują dwie pory deszczowe, natomiast w północnej - jedna sucha i jedna deszczowa. Jak przystało na państwo afrykańskie, w Ghanie dominują wysokie trawy i duże skupiska drzew - podobny krajobraz nazywany jest sawanną gwinejską. Tam natomiast, gdzie płyną rzeki możemy z powodzeniem szukać wspaniałych, zielonych lasów galeriowych. Kiedy koryto rzeczne jest stosunkowo wąskie, nachylone korony drzew stykają się ze sobą, tworząc romantyczny tunel - stąd charakterystyczna nazwa afrykańskich gajów. Dla odmiany, wielbicieli wiecznie zielonych skupisk roślinnych na pewno ucieszy fakt, że okolice Płaskowyżu Aszanti porastają  połacie lasów tropikalnych.

Niestety, ponad 60% niegdysiejszych lasów tropikalnych zostało wyciętych i zamienionych na tereny rolne. Na szczęście do podziwiania wciąż pozostaje 8 rezerwatów oraz parków narodowych. Mimo tego jednak, świat zwierzęcy Ghany uległ znacznemu zubożeniu. Zwierzęta takie jak bawoły czy słonie można zobaczyć jedynie w rezerwatach. Ci natomiast, którzy marzą o afrykańskim safari, przemierzając tereny sawannowe, napotkać będą mogli hieny i antylopy, zaś u brzegów rzek - krokodyle i hipopotamy.

Turystyka

Poza egzotycznym światem fauny i flory na zwiedzających Ghanę, czeka wiele innych atrakcji. Afrykańskie dudnienie bębnów, charakterystyczne dla tubylców układy taneczne,  bogaty folklor, malownicze osady rybackie, możliwość zwiedzania zamków po zmroku czy przyglądanie się budowie łodzi kanu - to tylko nieliczne z nich. Poza tym, warto spróbować regionalnych potraw, takich jak m.in. fufu. Jest to nic innego jak wspaniale ciągnące się ciasto, wyrabiane zazwyczaj z plantain - ichniejszych zielonych bananów - oraz kasawy, czyli specjalnego gatunku byliny. Do specjalnie wypieczone placka, zawsze podaje się zupę bądź sos, które zrobione są z różnego rodzaju warzyw, owoców palmowych, oraz ryb. Całość ma niezwykle wyrazisty i ostry smak. Będąc u wybrzeży Atlantyku, pamiętajmy również o tym, by spróbować tutejszych ryb i raków.

Kiedy lecieć do Ghany?

Na podróż do Ghany najlepiej wybrać się podczas pory suchej, czyli na przełomie stycznia i lutego. Wówczas temperatury wahają się od dwudziestu do niemal czterdziestu stopni. Warto zwrócić uwagę także na przejezdność większości dróg - w tych miesiącach bez problemu przemierzymy te z nich, o których pokonaniu podczas pory deszczowej moglibyśmy jedynie pomarzyć.

Ci, którzy jednak wolą podziwiać Ghanę podczas nieco niższych temperatur i nie boją się deszczu ani błota, mogą oczywiście zaryzykować. Podczas pory deszczowej temperatura dochodzi do maksimum 25 stopni. Zdecydowanym plusem tego okresu jest także rozkwit afrykańskich roślin, które z powodzeniem można wówczas podziwiać pośród gąszczu tutejszych rezerwatów.

Aby zarezerwować tanie loty do Ghany zbierz informacje odpowiednio wcześniej. Warto korzystać z newsletterów turystycznych i obserować inforamcje dotyczące lini lotniczych obsługującyhc połączenia do Afryki.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź