Treść strony

tanie-loty-do-bangladeszu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Bangladeszu

Znajdź nas w social mediach

krajobrazy Bangladeszu
Urokliwe krajobrazy Bangladeszu
Fot. joiseyshowaa

Bangladesz to nie jest kraj dla miłośników wypoczynku w luksusowym hotelu pięciogwiazdkowym  wśród palm i anglojęzycznej obsługi, tutaj podróżnik w większym stopniu zdany jest na siebie i musi radzić sobie sam. Mało tutaj turystów, więc jeśli chce się uciec od zakorkowanych kurortów i tłumów w najważniejszych światowych atrakcjach turystycznych to Bangladesz daje taką niepowtarzalna możliwość. Hasło reklamujące ten kraj – „Przyjedź, zanim przyjadą inni” wydaje się być wyjątkowo aktualne, bo to jeden z ostatnich krajów na świecie, gdzie nie ma wszędzie stada  globtroterów.

Jest to jeden z najbiedniejszych i najgęściej zaludnionych krajów na świecie, brak tu ważnych zabytków, monumentalnych atrakcji przyrodniczych czy kolorowej kultury oszałamiającej rozmachem, jednak nigdzie na świecie nie można tak dokładnie przyjrzeć się przedziwnemu życiu i rzeczywistym problemom ludzi. A tych ostatnich niestety tutaj nie brakuje – wybitnie nizinny charakter kraju w połączeniu z gwałtownie zmieniającym się klimatem powoduje częste powodzie, w których pod wodą znika znaczna cześć kraju, regularnie występujące tajfuny powodują ogromne straty materialne i śmierć wielu ludzi w każdym roku kiedy się pojawiają. Bieda jest dramatyczna, ale na szczęście pogodni mieszkańcy tego kraju wydają się nie przywiązywać do tego wagi. Problemem jest też dostęp do wody pitnej. Zagrożenie przestępczością jest wysokie, a przebywając w Bangladeszu lepiej mieć się na baczności, bo dla mieszkańców tego kraju każdy człowiek, a obywatel Europy lub Ameryki w szczególności, to prawdziwy krezus niezależnie od jego rzeczywistego statusu materialnego. Ze względu na gorący i wilgotny klimat oraz trudności w dostępie do czystej wody Bangladesz zaliczany jest do krajów wysokiego ryzyka jeśli chodzi o zachorowanie an choroby zakaźne. Warto mieć międzynarodową kartę szczepień, chociaż w praktyce niezmiernie rzadko służby wymagają jej  przedłożenia na granicach.

Największą zaletą Bangladeszu są natomiast tutejsi mieszkańcy – przyjaźni, wyrozumiali i serdeczni w stosunku do cudzoziemców. Szczere relacje jakie w innych częściach świata są właściwie niemożliwe ze względu na komercjalizacje tutaj są czymś naturalnym. Szczególnie na prowincji, gdzie turysty to prawdziwy rarytas podróżnicy traktowani są z niespotykana atencją i stają się miejscową ciekawostką. Nie można też nie wspomnieć o śmiesznie niskich cenach – to raj dla niskobudżetowych podróżników.

Przed wyjazdem od Bangladeszu trzeba uzyskać wizę – w Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego tego kraju, a obywatele polscy podlegają jurysdykcji ambasady w Berlinie i tam należy złożyć wniosek o wydanie dokumentu. Trzeba pamiętać,m że Bangladesz pozostając formalnie krajem świeckim jest zdominowany przez wyznawców islamu i zasady tej religii są w nim przestrzegane. Wymaga to od podróżnych odpowiedniego zachowania oraz stroju, samotnie podróżujące kobiety mogą spotkać się z zaczepkami ze strony tubylców.

Historia tego kraju nie jest długa – powstał on w latach 70 wieku XX w wyniku klęski żywiołowej i niewystarczających działań dotychczasowego rządu. Na terenach pomiędzy Indiami a Pakistanem pojawił się jeszcze jeden kraj – Bangladesz czyli w wolnym tłumaczeniu „ziemia zamieszkane przez Bengalów”. Niepodległość poprzedzona była długą i krwawą walką partyzancką – zginęło w niej około 1,5 miliona cywilów a ponad 200 000 kobiet zostało zgwałconych przez armię pakistańską w ramach akcji „Szperacz”. Jest to jedna z najbardziej krwawych kart w historii konfliktów zbrojnych w II połowie XX wieku. Kraj po takiej klęsce nie mógł się pozbierać – jego sytuację pogarszały natomiast częste klęski naturalne. Przez kilkanaście lat w Bangladeszu rządzili twardą ręką wojskowi, wcześniej najważniejsze stanowisko w państwie zajmował przywódca rewolucji Sheikh Mujibur Rahman, którego zamordowano w roku 1975, obecnie premierem Bangladeszu jest córka Mujibura Rahmana - Sheikh Hasina Wajed.

Tanie loty do Bangladeszu to marzenie podróżników o ograniczonym budżecie.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!