Treść główna

Czy zmiana daty podróży jest płatna?

Witam. Zarezerwowałam bilet lotniczy telefonicznie. Chciałabym jednak zmienić dzień wylotu. Wiecie, czy taka "usługa" jest bezpłatna czy jednak trzeba uiścić jakąś opłatę?

Odpowiedzi (7)

1
Niestety takie zmiany nie są bezpłatne, jednakże tańsze niż w przypadku zmiany nazwiska osoby lecącej. Przypuszczam, że zależy to od linii lotniczej. Dla przykładu podaję cennik dla Ryanaira: https://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/tableofoptionalfees-tableoffees/
1
Bezpłatna zmiana daty jest możliwa jeśli zakupimy np. bilet flex (różne nazwy ze względu na przewoźników). Bilety takie są jednak droższe. W innych przypadkach pobierane są opłaty i często bardziej opłaca się zakup nowego biletu.
0
Zmiana terminy podróży jest niestety płatna a podejrzewam że nie wykopywałaś pakietu flex (wtedy bezpłanie).
0
Przebukowanie podróży zawsze wiąże się z dodatkową zapłatą
0
Tak
0
Zależy od tego jaką klasą/taryfą zarezerwowałaś bilet w jakiej linii lotniczej. Jeżeli oczekujesz konkretnej odpowiedzi, proszę zadawać konkretne pytanie.
0
Wszystko zależy od linii lotniczych i taryfy. Dla przykładu w przypadku LOT-u w taryfach LOT Economy Flex, LOT Premium Flex,LOT Business Flex, LOT Economy LUX, LOT Premium LUX, LOT Business LuX - jest to usługa bezpłatna. A w przypadku taniego przewoźnika linii Ryanair - opłaty za zmianę lotu naliczane są za pasażera lub za lot w jedną stronę. Wysokość opłat jest zależna od sezonu. Do opłat doliczana jest także ewentualna różnica kosztów między początkową ceną a najniższą łączną ceną dostępną w czasie dokonywania zmiany. W przypadku gdy cena za nowy lot jest niższa, pasażer nie otrzymuje zwrotu kosztów. Najlepiej dowiedzieć się u przewoźnika, którego datę lotu zamierzamy zmienić.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Porto na weekend. Loty i noclegi w 4* hotelu w centrum miasta572 Sprawdź Przespaceruj się ulicami Wiecznego Miasta! Przeloty i 4* hotel w centrum miasta432 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 30 ofert od 68 Sprawdź Spędź weekend nad morzem! Hotel z wyżywieniem w świetnej cenie0 ofert od Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa