Treść strony

280-zmiana-daty-podrozy-jest-platna

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Czy zmiana daty podróży jest płatna?

Witam. Zarezerwowałam bilet lotniczy telefonicznie. Chciałabym jednak zmienić dzień wylotu. Wiecie, czy taka "usługa" jest bezpłatna czy jednak trzeba uiścić jakąś opłatę?

Odpowiedzi 7

0
Przebukowanie podróży zawsze wiąże się z dodatkową zapłatą
0
Zmiana terminy podróży jest niestety płatna a podejrzewam że nie wykopywałaś pakietu flex (wtedy bezpłanie).
0
Tak
0
Wszystko zależy od linii lotniczych i taryfy. Dla przykładu w przypadku LOT-u w taryfach LOT Economy Flex, LOT Premium Flex,LOT Business Flex, LOT Economy LUX, LOT Premium LUX, LOT Business LuX - jest to usługa bezpłatna. A w przypadku taniego przewoźnika linii Ryanair - opłaty za zmianę lotu naliczane są za pasażera lub za lot w jedną stronę. Wysokość opłat jest zależna od sezonu. Do opłat doliczana jest także ewentualna różnica kosztów między początkową ceną a najniższą łączną ceną dostępną w czasie dokonywania zmiany. W przypadku gdy cena za nowy lot jest niższa, pasażer nie otrzymuje zwrotu kosztów. Najlepiej dowiedzieć się u przewoźnika, którego datę lotu zamierzamy zmienić.
0
Zależy od tego jaką klasą/taryfą zarezerwowałaś bilet w jakiej linii lotniczej. Jeżeli oczekujesz konkretnej odpowiedzi, proszę zadawać konkretne pytanie.
1
Bezpłatna zmiana daty jest możliwa jeśli zakupimy np. bilet flex (różne nazwy ze względu na przewoźników). Bilety takie są jednak droższe. W innych przypadkach pobierane są opłaty i często bardziej opłaca się zakup nowego biletu.
1
Niestety takie zmiany nie są bezpłatne, jednakże tańsze niż w przypadku zmiany nazwiska osoby lecącej. Przypuszczam, że zależy to od linii lotniczej. Dla przykładu podaję cennik dla Ryanaira: https://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/tableofoptionalfees-tableoffees/
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!11 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź