Treść główna

Czy na lotnisku sprawdzają ważność dowodu?

Czy można lecieć z nieważnym dowodem osobistym? A co jeśli jego ważność kończy się w trakcie przebywania za granicą?

Odpowiedzi (22)

2
Dowód osobisty, który stracił ważność przestał być dokumentem, na podstawie którego możesz podróżować. Dlatego też przed wyjazdem musisz się upewnić, że dowód osobisty nie straci ważności podczas Twojego pobytu za granicą. Jeśli więc dowód osobisty stracił ważność i nie masz ważnego paszportu musisz odłożyć wyjazd.
1
Jeżeli dowód jest nie ważny to nie poświadczy twojej osoby, czyli nie będzie można jego użyć przy odprawie. Jeżeli wygaśnie w trakcie to będzie problem przy locie powrotnym, więc przed wyjazdem trzeba zrobić nowy ważny dowód osobisty.
0
Mam ważny dowód do 27 sierpnia 2019. Lecę na Cypr na tydzień od 1 sierpnia . Czy mogę mieć problem z powrotem z Cypru ?
0
Na lotnisku sprawdzają ważność dowodu do tego stopnia gdzie nawet jeśli jest podane na nim w dacie to zawsze mógł być on zablokowany po kradzieży czy zgubie i to też wykryją
0
Oczywiście, nawet jak ma krótki termin waznosci to i tak mogą być problemy.Planując wyjazd należy uwzględnić własnie datę waznosci dowodu,aby uniknąc kłopotów.
0
tak
0
Sprawdzają, nie ryzykowałabym prób wyjazdu z takim dokumentem
0
Nie można przekroczyć granicy na nieważnym dokumencie - obojętnie czy to dowód osobisty, czy paszport.
0
A jeśli dowód osobisty jest nieważny to przy podróżowaniu po UE paszport nie wystarczy?
0
Tak - niedawno podczas odprawy pani zwróciła mi uwagę, że ważność mojego kończy się za 2 miesiące i dzięki temu nie zapomniałam o wyrobieniu nowego.
0
Lepiej nie dopuścić do tego aby mieć nieważny dowód osobisty, po co mieć kłopoty. Uwaga do wszystkich: nie laminujcie czasem dowodu osobistego!!
0
Tak, sprawdzają. To po Twojej stronie jest zadbanie o to, żeby dowód był ważny również po powrocie. Należy przed wyjazdem wyrobić nowy. Czas oczekiwania na nowy dowód osobisty to około 3 tygodnie.
0
oczywiście ze tak, musi być ważny w trakcie pobytu i jakiś czas po w zaleźności od kraju(przeważnie pół roku)
0
Tak!
0
Ale mi mowili ze dziecko w ta strone puszcza a na powrot to juz bedzie mniala wyrobiony nowy chodzi mi z uk zeby nie mniec problemu a jak bedziemy wracal to juz z nowy dowod
0
Zawsze sprawdzają, już przy odprawie jest sprawdzana data ważności. Jeśli natomiast ważność skończy się za granicą, to przy locie powrotnym będziesz mogła mieć problem. Pamiętaj, że dowód po utracie ważności staje się dokumentem nieważnym. Najlepiej jest wyrobić nowy przed planowanym wylotem :)  
0
Tak sprawdzają i to bardzo dokładnie.
0
tak
0
tak
0
Tak
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Tydzień na Maderze? Nie dajcie się namawiać! Lot, noclegi i auto w cenie!859 Sprawdź Citybreak w zachwycającym Rzymie! Przeloty i 4* hotel w centrum miasta602 Sprawdź Luksusowy dwór, malowniczo wkomponowany w panoramę tatrzańskich szczytów na weekend0 ofert od Sprawdź Urlop na Sardynii! Loty i apartament w świetnej cenie!602 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa