Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czego nie mogę mieć w bagażu?

Czy są produkty, których nie wolno mi wnieść na pokład samolotu? Oczywiście oprócz broni etc. Kosmetyki z jakimiś składnikami są zabronione?

Odpowiedzi 7

0
Jest lista rzeczy która jest uzupełniane, więc warto sprawdzić
0
Generalnie to co może zagrozić pozostałym pasażerom. Zabronione przedmioty to :Broń palna i innego rodzaju broń (np. zapalniczki wyglądające jak broń palna; kusze i łuki) Przedmioty o ostrych końcach lub o ostrych krawędziach (np. żyletki, brzytwy, nożyczki łyżwy) Instrumenty tępe tj. kije baseballowe, kije hokejowe. Substancje chemiczne i toksyczne Materiały wybuchowe i substancje łatwopalne      
1
Do przedmiotów, których nie można wnieść na pokład samolotu należą: brzytwy, żyletki luzem, golarki i ostrza, noże, nożyczki, strzykawki i igły, skalpele, druty, szydełka do robótek, szpikulce do lodu, korkociągi, toporki, tasaki, osłonięte golarki i ostrza (za wyjątkiem jednorazowych maszynek do golenia z ostrzami zamkniętymi w osłonce), alkohol i inne płyny niezakupione w strefie bezcłowej, napoje zakupione przed punktem kontroli bezpieczeństwa w pojemnikach powyżej 100 ml, butle biwakowe z propanem butanem, deskorolki,harpuny, włócznie, kusze, kije golfowe, narciarskie, hokejowe, marszowe,latarki gazowe, łyżwy, rozpałki z tabliczek węgla drzewnego, szable, strzały i rzutki, wędki, Blender, Thermomix, czekany, maczety, drobne narzędzia o ostrych końcach, duże części samochodów, np. tarcze sprzęgła czy hamulcowe,linki stalowe, kajdanki, młoty, młotki, łomy, narzędzia uniwersalne, tzw. multitool, nóż posiadający ostrze otwierające się automatycznie, wiertarki, śrubokręty, amunicja, pociski, naboje dymne,broń kulkowa i śrutowa, broń używana w sztukach walki,dmuchawki, katapulty, proce, kusze, pistolety, karabiny, urządzenia do ogłuszania, uboju zwierząt, detonatory, zapalniki, dynamit, fajerwerki, race, petardy, granaty, miny, spłonki, proch czarny i bezdymny, gaz, pojemniki z gazem, paliwo płynne i inne płyny łatwopalne, aerozole obezwładniające,gaśnice,kwasy, zasady, materiały radioaktywne, sprężone gazy,trucizny,deska surfingowa i windsurfingowa,deska snowboardowa, narty,rower, sprzęt do nurkowania, wózek dziecięcy, laska do wspierania się z ostrymi krawędziami, stylizowana na ciupagę itp. wózki inwalidzkie i inne urządzenia zasilane bateriami lub akumulatorami, parasolka z ostrym zakończeniem.
0
Artykuły zabronione to m.in: Butle biwakowe z propanem butanem, deskorolki, kije golfowe, kije narciarskie, kije trekkingowe, czekany, śrubokręty, broń, amunicja, brzytwy, żyletki, golarki i ostrza, noże, nożyczki, strzykawki i igły, płyny > 100 ml.
0
Artykuły zabronione to m.in: Butle biwakowe z propanem butanem, deskorolki, kije golfowe, kije narciarskie, kije trekkingowe, czekany, śrubokręty, broń, amunicja, brzytwy, żyletki, golarki i ostrza, noże, nożyczki, strzykawki i igły, płyny > 100 ml.
0
narzędzia niebezpieczne, nożę, zapalnuczka. Kosmetyki i żywnośc o konsystencji kremowej (np Nutella) tylko do 100ml, kosmetyki musza byc włożone do foliowych woreczków ze zgrzewem
1
Generalnie to zależy od linii lotniczych i trzeba spojrzeć w regulamin, ale tak ogólnie to zazwyczaj nie można mieć w bagażu podręcznym rzeczy ostrych jak nożyczki. Kosmetyki w większości linii można wnieść na pokład w pojemności poniżej 100 ml, najlepiej kupić takie małe buteleczki, kosmetyki takie jak tusze do rzęs czy podkład mają do 50 ml więc spokojnie można zabrać. W zależności od linii czasem trzeba mieć te kosmetyki w woreczku ze zgrzewem, więc lepiej się w taki wyposażyć w razie czego. Ostatnio lecąc liniami Aegean mogłam mieć luzem te swoje kosmetyki w torebce. Skład kosmetyków jest bez znaczenia, jeśli to są jakieś niezbędne rzeczy. Nie wolno brać własnych napojów, więc polecam wypić przed odprawą bagażową :) Potem w strefie Duty Free można kupić napoje czy kossmetyki większej pojemności, tam je odpowiednio zafoliują na pokład.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna13 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź