Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy istnieje możliwość zabrania w podróż zwierzaka?

Czy istnieje możliwość zabrania w podróż zwierzaka? Jak to się odbywa?

Odpowiedzi 9

0
można
0
Oczywiście - można, jednak każda linia ma odmienne zasady dotyczące tej kwestii i najlepiej skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem.
0
Rzeczywiście można przewozić zwierzęta ale wszystko zależy od tego jaki regulamin ma przewoźnik, dlatego trzeba się wcześniej zorientować. To już indywidualna kwestia. 
0
Tak można, ale wg specjalnych zasad. Każdy przewoźnik ma inne więc musisz się zorientować na stronie tego, który wybierasz. Druga bardzo ważna sprawa to zdrowie pupila! Upewnij się u weterynarza czy zwierzak dobrze zniesie podróż, może będzie wymagał jakichś leków, a przede wszystkim z reguły musi mieć ważne szczepienia i badania! Powodzenia :)
0
Tak, ale nie wszystkie linie na to zezwalają. 
0
Zależy jaki zwierzak i jakimi liniami będziesz podróżował. Generalnie można zabrać, ale trzeba to sprawdzić indywidualnie.
0
Na stronie serwisu Tanie-Loty znajdziesz ciekawy poradnik, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące podróży samolotem wraz ze swoim zwierzakiem: http://www.tanie-loty.com.pl/blogi/3586-w-samolocie-z-czworonogiem-poradnik.html
0
Trzeba też pamiętać o odpowiednich szczepieniach zwierzęcia. Każdy kraj reguluje to inaczej i ma inne wymogi co do długości kwarantanny lub jej braku.
0
Generalnie można przewozić wszystkie zwierzęta jeśli tylko zezwala na to prawo i nie są np. wpisane na listę gatunków zagrożonych wyginięciem CITES. W zależności od kraju do którego chcemy przewieźć zwierze trzeba też spełnić szereg wymogów formalnych i uzupełnić niezbędne szczepienia. Sposób przewozu jest jednak różny w zależności od linii lotniczej i wielkości zwierzęcia. Zwierze może podróżować z właścicielem na pokładzie samolotu lub w luku bagażowym w specjalnie przygotowanej i odpowiadającej odpowiednie certyfikaty klatce. Największe zwierzęta są natomiast nadawane na cargo, czyli muszą lecieć samolotami towarowymi. Przykładowe zestawienie pokazujące w jakich liniach lotniczych można przewozić poszczególne zwierzęta: http://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/bilety-lotnicze/zwierzeta/jakie-zwierzeta-mozna-przewozic-samolotem Przed planowaniem podróży ze zwierzęciem radzę poczytać o danej linii lotniczej :)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!9 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 99 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna19 ofert od 315 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź