Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy warto jechać do Albanii?

Ktoś z Was był i poleca taki wyjazd? Jak wygląda zaplecze turystyczne w praktyce - noclegi, transport, wyżywienie etc :)

Odpowiedzi 3

0
Tak, tak i jeszcze raz tak! Hoteli dość, w każdej cenie, jedzenie niedrogie, kuchnia turecko-śródziemnomorska, zabytki fascynujące, piękna górsko-morska przyroda.
0
Nigdy nie byłem w Albanii, ale z tego co słyszałem to warto. Po licznych upadkach jakie miały miejsce w kartach historii Albania się odradza, nie jest skażona bardzo turystyką na skalę światową jak inne Państwa. Albania jest małym krajem o wielkich kontrastach. Jak przystało na państwo położone na Bałkanach posiada niezwykle starą i bogatą historię i kulturę. W Albanii spotkamy sie z licznymi kontrastami i niespodziankami na każdym kroku, od momentu przekroczenia granicy. Przy wjeździe czeka na nas niespodzianka w postaci dokumentu tranzytowego na samochód, którego wagę można docenić dopiero w dniu opuszczania Albanii. Wtedy bowiem uiścimy opłatę drogową i administracyjną w wysokości 1-2 euro za każdy dzień pobytu. Więcej na: http://jacekplonczynski.pl/prasa/a-moe-do-albanii/. Do Albanii warto jechać nie tylko dla wspaniałych zabytków wpisanych na listę UNESCO tj. Butrintu nazywanego Bałkańskimi Pompejami, to starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone wodą; Gjirokaster - ,,Miasto Srebrnych Dachów”, jedno z najsłynniejszych miast Albanii, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju; w starożytny Dmyrrachium można zwiedzic amfiteatr o długości ok. 120 m, co czyni go największym na Bałkanach i wiele innych wspaniałych zabytków. Albania to również wspaniałe jedzenie, jej kuchnia swymi walorami przypomina kuchnie z innych krajów bałkańskich, wzbogacone przez wpływy tureckie. Jedną z najpopularniejszych potraw jest qofte, przyrządzane z mięsa siekanego lub mielonego, przypominające ćevapčići. Albania to przepiękny kraj w południowej Europie z dostępem do Morza Adriatyckiego na zachodzie i Morza Jońskiego na południu. Krystalicznie czysta woda, bajeczna pogoda, piękne plaże i pyszne owoce morza zdecydowały, że nazywa się go drugą Chorwacją. Posiadająca 362 kilometry wybrzeża morskiego Albania rzeczywiście ma do zaoferowania turystom bardzo dużo. Sama rozważ czy warto, ale wg mnie tak i na pewno się tam wybiorę.
1
Byłam w Albanii chyba 8 lat temu, z pewnością kraj nie jest typową mekką turystyczną, ale nie ma się czego obawiać. Kraj jest dobrze skomunikowany a mieszkańcy pomocni. W Tiranie wynajmowaliśmy mieszkanie, które samo nas znalazło na głównej ulicy. W innych miastach to raczej pensjonaty i hotele. Na wybrzeżu wakacje spędza spora liczba włochów, dla których tutaj jest taniej.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!9 ofert od 328 Sprawdź