Treść strony

Treść główna

Kiedy najlepiej polecieć do Chile?

Odpowiedzi 8

0
wrzesień to najlepsza pora
0
we wrzesniu
0
Kiedy ma się urlop
0
Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, najchłodniejszym lipiec. Twój wybór kiedy polecisz
0
Od połowy września do kwietnia
0
Jak w wielu krajach najlepszy będzie tzw. shoulder season, czyli wiosna i jesień (które odpowiadają tamtejszej jesieni i wiośnie) :) Bez skrajności pogodowych.
0
Wybierając się do Chile trzeba pamiętać, iż odwrotnie niż w Europie najcieplejszymi miesiącami są tam styczeń i luty, zaś najchłodniej jest w trakcie naszego lata. Dla turystów planujących przede wszystkim zwiedzanie zabytków najczęściej poleca się miesiące od marca do czerwca oraz od września do początku grudnia, czyli odpowiednio tamtejszą jesień i wiosnę. W tym czasie chilijska pogoda jest najłagodniejsza i najłatwiejsza do przewidzenia. Natomiast amatorzy jazdy na nartach zdecydowanie powinni wybrać na podróż miesiące letnie, gdyż właśnie wtedy panuje w Chile najbardziej dogodna pogoda do jazdy.
0
Najlepiej wybrać się w miesiącach od września/października do marca/połowa maja. W styczniu i lutym trzeba się jednak spodziewać wyższych cen ze względu na sezon wakacyjny.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 45 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Czas na podróż30 ofert od 45 Sprawdź Tam czeka na Ciebie słońce i piękne plaże! Którą wyspę wybierzesz? 28 ofert od 74 Sprawdź Tu znajdziesz najlepsze okazje! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 30 ofert od 45 Sprawdź