Treść główna

Czy podróż do Maroko jest teraz bezpieczna?

Ktoś z Was był ostatnio albo ma informacje z pierwszej ręki?

Odpowiedzi (3)

0
tak
1
Informacja chyba z pierwszej ręki. W Maroku byłam w drugiej połowie maja. Moja podróż do Maroko to objazdówka ze znajomymi na własną rękę (środek transportu - komunikacja publiczna). Według mnie/nas bezpiecznie. Ani przez chwilę nie odczułam dyskomfortu, który mógłby wywołać strach przed otoczeniem/ludźmi.Owszem ja zaskoczona byłam dosyć częstą obecnością mundurowych z długą bronią ale ogólnie podsumowałabym wypad: inna kultura, inna mentalność, inna religia, inne zasady a przy tym ludzie uśmiechnięci i pomocni. Co nie zmienia faktu, że należy dbać o swoje bezpieczeństwo. W przypadku Maroko na pewno warto zapoznać się tamtejszą kulturą/poglądami/zasadami przed podróżą (nie mówię o wypadzie na 2 tygodnie do Agadiru - miasto typowo turystyczne). Ja/moi współtowarzysze wyznajemy zasadę, że jak się już gdzieś jedzie to należy się dostosować do otoczenia i "oczekiwań" tubylców. Nie odwrotnie. Szanujmy poglądy innych a sami będziemy szanowani. Nasza podróż przed wyjazdem została zgłoszona w e-konsulacie.
1
Ambasada Polska w Rabacie odradza wyjazdy w przygraniczne regiony kraju, zwłaszcza południowe i na Saharę. Osobom planującym podróż lub przebywającym w Królestwie Maroka zaleca się bieżące śledzenie doniesień i informacji o stanie bezpieczeństwa. Zalecenie dotyczy także sytuacji w regionie. Podczas pobytu należy unikać wszelkich zgromadzeń oraz stosować się do zaleceń przedstawicieli biur podróży. Zalecane jest również zgłoszenie swojej podróży w systemie e-konsulat.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Czerwcowy weekend w Neapolu! Tanie loty i noclegi oraz pyszne śniadania w stolicy pizzy!721 Sprawdź Odpoczynek na Wyspach Kanaryjskich! Lot i noclegi w świetnej cenie!944 Sprawdź Tam czeka na Ciebie słońce i piękne plaże! Którą wyspę wybierzesz? 30 ofert od 219 Sprawdź Kreta all inclusive w dobrej cenie!1388 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa