Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czego spodziewać się po objazdówkach?

Nigdy nie brałam udziału w typowych objazdówkach organizowanych przez biura podróży. Czy są jakieś typowe rzeczy których należy się spodziewać podczas takiego zwiedzania? Może polecacie jakieś konkretne programy?

Odpowiedzi 12

0
Wczesne wstawanie
0
Moim zdaniem to wszystko odbywa się na zasadzie: za dużo informacji, za mało czasu. Przede wszystkim dużo ludzi, a wiadomo jak to w grupie - jednego boli brzuch, inny chce ze wszystkimi rozmawiać, trzeciemu ciągle coś nie pasuje. Druga sprawa to zwiedzanie wszystkich miejsc w krótkim czasie, dlatego nie ma co się nastawiać na spokojne zobaczenie miejsc na których nam zależy. W czasie wolnym tak naprawdę już nie ma się siły na samodzielne zwiedzanie.
0
Plusy: o nic się nie martwisz - wszystko "podane pod nos", relatywnie niska cena, ułożony plan zwiedzania (wszystkie MUST SEE), zorganizowany transport, nie trzeba znać języka obcego - jest  pilot, można sporo zobaczyć w krótkim czasie, poznanie nowych ludzi (grupa). Minusy: mało elastyczny plan (w zasadzie w 99,9% nie do zmiany), zbyt duże tempo zwiedzania, a co za tym idzie powierzchowne zwiedzanie, brak możliwości "zanurzenia się" w kulturze, atmosferze bo plan goni, spora grupa,a więc sporo oczekiwań, często rozbieżnych. Podsumowując: objazdówka daje poczucie,że sporo się zobaczyło,ale często po pół roku nie potrafimy opisać miejsc ze zdjęć. Objazdówka nie jest dla indywidualistów i samotników - grupa, nawet najmilsza, potrafi doprowadzić do pasji ;) Jest za to dla ludzi,którzy wolą by ktoś inny za nich przygotował plan,a oni chętnie z niego skorzystają. I wrócą z pięknymi wspomnieniami.
0
Narzekania innych uczestników
0
Zazwyczaj jest to szybkie zwiedzanie, stale w podróży, ciągłe zmiany hoteli. Kiedy byłam w Chinach, to w czasie 17 dni,  już na miejscu przemierzyliśmy 2,5 tyś. kilometrów, kilkukrotnie zmieniając środek lokomocji. Dzień zaczynał się wcześnie rano, a kończył się późno wieczorem. Natłok informacji, wrażeń i narastające zmęczenie powodowały, że czasem trudno było sobie przypomnieć, co po kolei zwiedzaliśmy w dniu poprzednim. Na dobrą sprawę, to dopiero po powrocie do domu, mogłam usystematyzować sobie, co widziałam, co mi się podobało. Było wszystkiego tak dużo, a  zwiedzanie odbywało się lotem błyskawicy.
0
Objazdówki są fajne pod względem tego że można dużo zobaczyć/zwiedzić w krótkim czasie ale problem polega na tym że coś Ci z góry narzucają co nie zawsze każdemu pasuje a oprócz tego różni ludzie jadą na takie wycieczki to i znajdzie się ktoś że zacznie marudzić czy się zgubi bądź inne. 
0
Na ostre tempo,masę wrażeń.I jeszcze raz pośpiech.
0
bywa to męczące. ciągły pośpiech
0
Wg mnie najbardziej męczące są godziny spędzane w autokarze. Jeśli chodzi o czas na zwiedzanie danego miejsca to przeważnie jest go wystarczająco, żeby zobaczyć najważniejsze rzeczy, ale niekoniecznie wystarczająco na poczucie klimatu danego miejsca... :)
0
taki rodzaj zwiedzania jest bardzo intensywny i przez to morze być męczący ale coś za coś ;)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź