Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

jakie dokumenty do lotu do Szwecji

chciałabym zapytać jakie dokumenty należy zabrać ze sobą lecąc do Szwecji z11 letnim dzieckiem oprócz dowodów osobistych i potwierdzenia lotu(E-Ticket) ,oraz gdzie znajdę numery naszych miejsc w samolocie bo na bilecie ich nie ma??

Odpowiedzi 1

0

Oprócz dowodów osobistych i potwierdzenia lotu (E-Ticket) do Szwecji z 11 letnim dzieckiem należy zabrać ze sobą następujące dokumenty:

 • Dowód osobisty lub paszport dla dziecka.
 • Oświadczenie o zgodzie na wyjazd dziecka za granicę, jeśli dziecko podróżuje z jednym rodzicem lub opiekunem prawnym. Oświadczenie musi być podpisane przez drugiego rodzica lub opiekuna prawnego.
 • Dodatkowe dokumenty, jeśli dziecko podróżuje z innym dorosłym, niż rodzice lub opiekunowie prawni, np. zaświadczenie o pokrewieństwie lub opiekuńczości.

Numery miejsc w samolocie można znaleźć na stronie internetowej linii lotniczej, z którą podróżujecie. Zazwyczaj numery miejsc są dostępne na kilka dni przed wylotem. Można je również znaleźć w aplikacji mobilnej linii lotniczej.

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących podróży do Szwecji:

 • Wizy: obywatele Polski nie potrzebują wizy do wjazdu do Szwecji.
 • Waluta: oficjalną walutą Szwecji jest korona szwedzka (SEK).
 • Język: językiem urzędowym w Szwecji jest szwedzki.
 • Czas: w Szwecji obowiązuje czas środkowoeuropejski (GMT+2).

Życzę Wam udanej podróży!

Oto szczegółowe informacje na temat dokumentów, które należy zabrać ze sobą:

Dowód osobisty lub paszport dla dziecka

Dziecko musi posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, aby móc przekroczyć granicę Szwecji. Dowód osobisty lub paszport dziecka musi być ważny przez co najmniej 3 miesiące od daty planowanego powrotu do Polski.

Oświadczenie o zgodzie na wyjazd dziecka za granicę

Oświadczenie o zgodzie na wyjazd dziecka za granicę jest wymagane, jeśli dziecko podróżuje z jednym rodzicem lub opiekunem prawnym. Oświadczenie musi być podpisane przez drugiego rodzica lub opiekuna prawnego. Oświadczenie można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dodatkowe dokumenty, jeśli dziecko podróżuje z innym dorosłym, niż rodzice lub opiekunowie prawni

Jeśli dziecko podróżuje z innym dorosłym, niż rodzice lub opiekunowie prawni, należy przedstawić dodatkowe dokumenty, które potwierdzą relację między dzieckiem a dorosłym, np. zaświadczenie o pokrewieństwie lub opiekuńczości. Zaświadczenie można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!27 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź