Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ile kosztują mieszkania w Japonii ?

Odpowiedzi 1

0

Ceny mieszkań w Japonii są bardzo zróżnicowane w zależności od lokalizacji, wielkości i stanu mieszkania. W ogólnym ujęciu, ceny mieszkań w Japonii są wyższe niż w wielu innych krajach rozwiniętych.

W Tokio, stolicy Japonii, ceny mieszkań są szczególnie wysokie. Za małe mieszkanie jednopokojowe w Tokio trzeba zapłacić około 200 000 jenów miesięcznie (około 6 000 zł). Za średniej wielkości mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić około 300 000 jenów miesięcznie (około 9 000 zł).

W innych dużych miastach Japonii, takich jak Osaka i Nagoya, ceny mieszkań są również wysokie. Za małe mieszkanie jednopokojowe w tych miastach trzeba zapłacić około 150 000 jenów miesięcznie (około 4 500 zł). Za średniej wielkości mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić około 250 000 jenów miesięcznie (około 7 500 zł).

W mniejszych miastach i na wsi ceny mieszkań są niższe. Za małe mieszkanie jednopokojowe w mniejszym mieście trzeba zapłacić około 100 000 jenów miesięcznie (około 3 000 zł). Za średniej wielkości mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić około 200 000 jenów miesięcznie (około 6 000 zł).

Oprócz czynszu, mieszkańcy Japonii muszą również zapłacić opłaty za media, takie jak prąd, woda i gaz. Opłaty te są zwykle dodawane do czynszu.

W Japonii istnieje również system kaucji, który jest wpłacany przez najemcę przy podpisaniu umowy najmu. Kaucja jest zazwyczaj równa jednemu miesięcznemu czynszowi.

Ogólnie rzecz biorąc, koszty utrzymania mieszkania w Japonii są wysokie. Jednakże, jakość japońskich mieszkań jest również wysoka. Japońskie mieszkania są zazwyczaj dobrze zbudowane i wyposażone.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!27 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY10 ofert od 259 Sprawdź