Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak wygląda nauka w Australii ?

jw.

Odpowiedzi 1

0

System edukacji w Australii jest podzielony na trzy poziomy:

 • Edukacja przedszkolna: Dzieci w wieku od 3 do 5 lat mogą uczęszczać do przedszkola lub żłobka.
 • Edukacja podstawowa: Dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczęszczają do szkoły podstawowej.
 • Edukacja średnia: Uczniowie w wieku od 13 do 17 lat uczęszczają do szkoły średniej.

Edukacja przedszkolna

Edukacja przedszkolna jest opcjonalna, ale jest powszechnie dostępna w Australii. Dzieci w wieku od 3 do 5 lat mogą uczęszczać do przedszkola lub żłobka. Przedszkola i żłobki oferują różnorodne programy edukacyjne, które mają na celu przygotowanie dzieci do szkoły podstawowej.

Edukacja podstawowa

Edukacja podstawowa jest obowiązkowa dla wszystkich dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej przez sześć lat. Szkoły podstawowe w Australii są podzielone na trzy etapy:

 • Etap podstawowy 1 (Years 1-3): Dzieci w wieku od 6 do 8 lat uczą się podstawowych umiejętności czytania, pisania i liczenia.
 • Etap podstawowy 2 (Years 4-6): Dzieci w wieku od 9 do 11 lat kontynuują naukę podstawowych umiejętności i zaczynają uczyć się bardziej złożonych tematów.
 • Etap podstawowy 3 (Years 7-8): Dzieci w wieku od 12 do 13 lat przygotowują się do szkoły średniej.

Edukacja średnia

Edukacja średnia jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów w wieku od 13 do 17 lat. Uczniowie uczęszczają do szkoły średniej przez cztery lata. Szkoły średnie w Australii są podzielone na dwa etapy:

 • Etap średni 1 (Years 9-10): Uczniowie w wieku od 13 do 15 lat kontynuują naukę podstawowych umiejętności i zaczynają uczyć się bardziej złożonych tematów.
 • Etap średni 2 (Years 11-12): Uczniowie w wieku od 16 do 17 lat przygotowują się do egzaminów końcowych z przedmiotów obowiązkowych i wybieranych.

Egzaminy końcowe

W Australii istnieje system egzaminów końcowych, które umożliwiają uczniom uzyskanie świadectwa maturalnego. Egzaminy końcowe są przeprowadzane w zakresie przedmiotów obowiązkowych, takich jak język angielski, matematyka i nauki ścisłe. Uczniowie mogą również zdawać egzaminy z przedmiotów wybieranych, takich jak historia, sztuka i języki obce.

Uczelnie wyższe

W Australii istnieje wiele uczelni wyższych, które oferują studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Uczelnie wyższe w Australii są podzielone na dwa typy:

 • Uniwersytety: Uniwersytety oferują szeroki zakres programów studiów, w tym nauki ścisłe, humanistyczne, społeczne i biznesowe.
 • College'y uniwersyteckie: College'y uniwersyteckie oferują bardziej specjalistyczne programy studiów, takie jak medycyna, prawo i inżynieria.

Koszt nauki

Koszt nauki w Australii zależy od typu szkoły i poziomu studiów. Ogólnie rzecz biorąc, koszt nauki na uczelni publicznej jest niższy niż na uczelni prywatnej.

Stypendia i dotacje

W Australii istnieje wiele możliwości uzyskania stypendiów i dotacji na studia. Stypendia i dotacje są przyznawane na podstawie wyników w nauce, potrzeb finansowych i innych czynników.

Podsumowanie

System edukacji w Australii jest dobrze rozwinięty i zapewnia uczniom wysokiej jakości wykształcenie. Uczniowie w Australii mają dostęp do szerokiego zakresu programów edukacyjnych, które przygotowują ich do sukcesu w życiu zawodowym.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 270 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!21 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź