Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy jest ktoś taki kto dofinansowuje do wyjazdów młodych zagranice?

Odpowiedzi 1

0

Tak, jest wiele instytucji, które dofinansowują wyjazdy młodych zagraniczne. Oto kilka przykładów:

 • Program Erasmus+: Program Erasmus+ oferuje stypendia dla studentów, pracowników naukowych i osób młodych na wyjazdy zagraniczne w ramach studiów, staży i praktyk.
 • Stypendia rządowe: Rządy wielu krajów oferują stypendia dla obywateli swoich krajów na wyjazdy zagraniczne.
 • Stypendia fundacji: Wiele fundacji oferuje stypendia dla młodych ludzi na wyjazdy zagraniczne.
 • Stypendia uniwersyteckie: Niektóre uczelnie oferują stypendia dla studentów na wyjazdy zagraniczne.

Program Erasmus+

Program Erasmus+ to największy program wymiany młodzieży w Europie. Program oferuje stypendia dla studentów, pracowników naukowych i osób młodych na wyjazdy zagraniczne w ramach studiów, staży i praktyk.

Stypendia rządowe

Rządy wielu krajów oferują stypendia dla obywateli swoich krajów na wyjazdy zagraniczne. W Polsce stypendia rządowe na wyjazdy zagraniczne oferuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Stypendia fundacji

Wiele fundacji oferuje stypendia dla młodych ludzi na wyjazdy zagraniczne. W Polsce stypendia na wyjazdy zagraniczne oferują m.in. Fundacja Edukacyjna Jana Amosa Komeńskiego, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Stypendia uniwersyteckie

Niektóre uczelnie oferują stypendia dla studentów na wyjazdy zagraniczne. Stypendia te mogą być finansowane z budżetu uczelni lub z zewnętrznych funduszy.

Aby znaleźć stypendium na wyjazd zagraniczny, warto odwiedzić strony internetowe instytucji, które je oferują. Można również skorzystać z wyszukiwarek stypendialnych, takich jak Scholarships.com czy StudyPortals.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć stypendium na wyjazd zagraniczny:

 • Zdecyduj, jaki rodzaj stypendium Cię interesuje. Czy chcesz otrzymać stypendium na studia, staż czy praktykę?
 • Sprawdź, jakie są wymagania dotyczące stypendium. Czy musisz spełniać określone kryteria, takie jak stan cywilny, obywatelstwo czy wyniki w nauce?
 • Przygotuj wniosek. Wniosek o stypendium powinien zawierać szczegółowe informacje o Tobie i Twoich planach wyjazdowych.

Stypendium na wyjazd zagraniczny to świetna okazja, aby zdobyć nowe doświadczenia i poznać inne kultury. Jeśli szukasz sposobu na wyjazd za granicę, warto rozważyć aplikowanie o stypendium.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!27 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY10 ofert od 259 Sprawdź